جاهای دیدنی کیش

لیست دیدنی های کیش

جاهای دیدنی کیش برای سفر و گردشگری

 

اگر به فکر سفر به کیش هستید، احتمالاً اولین سوالی که ذهن شما را درگیر می‌کند، این است که جاهای دیدنی کیش کجاست؟ چنانچه پرواز شما در روز باشد، اولین اتفاق خوب‌تان در سفر کیش رقم خورده است. می‌پرسید چرا؟ چون زمانی که بر فراز آسمان هستید وقتی به جزیره کیش نزدیک می‌شوید، فضای خشکی میان آب‌های خلیج فارس، روح‌تان را نوازش می‌کند و وجودتان آماده‌ اتفاقات خوب در سفر به کیش خواهد شد. اگر هم در شب سفر کنید، باز منظره‌ چرغانی جزیره در میان آب‌های خلیج فارس، شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

بلاخره بلندگوی هواپیما به صدا درآمد: "به فرودگاه بین المللی کیش خوش آمدید".

اگر نظر من را بخواهید می‌گویم این جزیره و همینطور هتل های کیش واقعا نقطه‌ای جدا از ایران و بقیه‌ی شهرها است. زمانی که به نگین خلیج فارس قدم گذاشتید، تا می‌توانید نفس بکشید. چرا که این اکسیژن ناب، در هیچ کجای دیگر نصیب‌تان نخواهد شد.

شاید زمانی‌که برای اولین‌بار به این جزیره سفر کنید تعجب کنید که هیچ چهارراهی در آن وجود ندارد. در خیابان‌های آن خبری از ترافیک نیست و یکی از جالب‌ترین ویژگی‌هایش، ماشین‌های خارجی این جزیره است. تمام ماشین‌ها وارداتی بوده و از جدیدترین مدل‌ها استفاده می‌شود. در این‌جا به ندرت و تک و توک ‌می‌توانید ماشین ایرانی پیدا کنید، ( که آن‌ها هم اغلب مسافر شهرهای دیگر هستند). به همین خاطر هم هست که اجاره ‌ماشین در اینجا رونق دارد. می‌توانید هر ماشین خارجی که باب میل‌تان است کرایه کرده و با آن در خیابان‌های خلوت این جزیره رانندگی کنید.

از فرودگاه که بیرون می‌آیید، فضای شرجی و هوای نابی که شما را به آغوش می‌کشد، لذت مضاعفی برای تجربه‌های به یادماندنی در شما به وجود می‌آورد. می‌خواهم این لذت را با شما در این‌جا شریک شوم. لذت تفریحات نمک‌گیر کیش! که البته مکان های دیدنی کیش هم طرفداران زیادی دارد که راجع به آن هم در ادامه صحبت کرده‌ایم. اگر قصد سفر به کیش و بازدید از جاذبه های کیش و تفریحات آن را دارید، این مقاله کمک‌تان خواهد کرد. همچنین اگر قبلا به این منطقه‌ زیبا سفر کردید باز هم این مقاله را تا انتها بخوانید. قول می‌دهم پشیمان نشوید. حتی اگر قصد سفر ندارید و برای اطلاعات عمومی به این صفحه رسیده‌اید، این مطلب برایتان مفید خواهد بود. 

جاهای دیدنی کیش برای سفر و گردشگری

 

هیجان انگیزترین تفریحات کیش

تفریح داریم چه تفریحی! از نوع تفریحات آبی و از دیگر دیدنی های کیش! از تفریحات آبی شروع می‌کنم، چون معمولا طرفدارای بیشتری در بین مسافران کیش، داشته است. 

هیجان انگیزترین تفریحات کیش

1. غواصی

اگر قرار باشد از بین تمام جاهای تفریحی کیش و تفریحات آبی دنیا، تنها یکی از آن را انتخاب کنم، پیشنهاد من غواصی در آب‌های خلیج فارس و در میان مرجان‌ها و ماهی‌ها و موجودات آبزی است که از دیدن شما به رقص می‌آیند. (باورکنید رقص ماهی‌ها دیدن دارد). اگر تجربه‌ی غواصی ندارید اصلا جای نگرانی نیست. مسئولان این قسمت، تمام باید و نبایدهایی را که در طول غواصی به آن نیاز پیدا می‌کنید در طول 15 دقیقه به شما خواهند گفت و سپس به مربی غواص سپرده می‌شوید و به مدت 20 دقیقه غواصی می‌کنید. تازه عکس گرفتن زیر دریا، هنگام غذا دادن به ماهی‌ها، شیرینی این خاطره را برایتان چند برابر می‌کند. عکس‌ها توسط خود مربی گرفته می‌شود و بعد می‌توانید عکس‌هایتان را انتخاب کنید. 

 

2. شاتل یا بنانا سواری

در این قسمت توسط یک قایق یا جت اسکی روی آب کشیده می‌شوید. بنانا یک قایق بادی موزی شکل است.( به همین خاطر اسم بنانا گذاشته شده) که خیلی ملایم و 4 الی 6 نفره سوار این قایق بادی می‌شوید و در آرامش دسته‌جمعی قایق سواری می‌کنید. اما در شاتل کمی هیجان چاشنی قایق سواری‌تان می‌شود که تجربه‌ی آن را توصیه می‌کنم.

 

برای اقامتی به یاد ماندنی در کیش،رزرو  هتل ترنج کیش را در لیست کارهای قبل از سفر خود داشته باشید.

3. فلای بورد

این تفریح کمی بیش از حد لاکچری است. از بابت قیمت عرض می‌کنم. حالا چرا انقدر بالا است؟ چون این تفریح جدیدا به تفریحات آبی اضافه شده و از طریق یک شلنگ که رابط جت اسکی و فلای برد است، تا ارتفاع حدود 12 متر روی آب می‌توانید بایستید و بعد شیرجه بزنید.

4. پاراسل

اگر آرزوی چتربازی در آسمان جزیره را دارید، پاراسل را انتخاب کنید. به این ترتیب که شما با تمام تجهیزات و چترها سوار قایق می‌شوید و باتوجه به جریان باد از قایق بلند شده و در آسمان پرواز می‌کنید. 

5. جت اسکی

جت اسکی در شهرهای شمالی هم جزو یک از مهیج‌ترین و پرطرفدارترین تفریحات محسوب می‌شود. اما اگر در کیش قصد انجام آن را دارید حداقل سن‌تان باید 20 سال تمام باشد. جت اسکی را معمولا یک یا دو نفره سوار می‌شوند که قیمت آن بستگی به نوع موتور انتخابی شما دارد.

6. کیبل اسکی

درکیبل اسکی شما به وسیله‌ی کشنده‌هایی که یک سر آن در دست شما و سر دیگر آن به پایه‌های نصب شده در آب است، به حرکت درمی‌آیید. 

کیبل اسکی

7. پارک آبی

پارک آبی کیش یکی از لذت‌بخش‌ترین و هیجان‌انگیزترین پارک‌های آبی و از دیگر جاذبه های کیش است. با اینکه شاید باید پله‌های زیادی را تا رسیدن به برج‌های سرسره بالا بروید ولی ارزش چشیدن آن هیجان را دارد. می‌توانید در کنار دریاچه آفتاب بگیرید، یا سوار قایق‌های بادی، شوید و دور مسیر کوتاهی برای خودتان زیر آفتاب شنا کنید. هر زمان هم احساس گرسنگی کردید در فضای باز و هوای مطلوب کیش، غذا میل کنید. پس از آن پیچ و تاب خوردن از ارتفاعات و لذت بردن از آفتاب و آب، برای اینکه خستگی به طور کامل از تن‌تان بیرون رود، انواع ماساژها را می‌توانید تجربه کنید. 

8. کشتی‌های تفریحی جزیره

با این کشتی‌ها شما می‌توانید دقایق شادی را روی آب همراه با موسیقی و مراسمات مختلف، سپری کنید، شام میل کنید و همچنین همراه با کشتی تفریحی به محل زندگی آبزیان در زیر دریا رفته و از نزدیک دنیای دریایی را ببینید. 

 

9. تفریحات خاکی!

_ سافاری یک مجموعه گسترده از تفریحاتی است که معمولا در فضای صحرایی و بیابانی اتفاق می‌افتد و کیش بخاطر شرایط آب و هوایی، یکی از مکان‌های فوق‌العاده برای سافاری است. اگر طالب هیجانات دسته جمعی هستید می‌توانید سافاری با خودروی لندکروز را انتخاب کنید. 

_ اگر هم با اتومبیل یا موتورسواری میانه خوبی ندارید، می‌توانید شترسواری را انتخاب کنید و عکس‌های فوق‌العاده بگیرید که ارزان‌تر هم است. 

_ اگر هم دلتان هوای کارتینگ و رالی کرده است، می‌توانید از آیتم کارتیگ مجموعه سافاری استفاده کنید. تجربه ی فوتبال حبابی هم به‌صورت دسته‌جمعی خاطره‌انگیز است. 

 

مکان‌های تاریخی بخشی از دیدنی های کیش

 

مکان‌های تاریخی کیش هم خالی از لطف نیستند اگر بتوانید در این سفر از آنها بازدید کنید. در ادامه برخی از آنها را برای شما با توضیحات آورده‌ایم، باشد که با خواندن آنها مشتاق به دیدنشان شوید.

مکان های تاریخی بخشی از دیدنی های کیش

1. یک شهر زیر زمینی کاریز!

می‌خواهیم به شهر زیرزمینی کاریز برویم. کاریز یکی از قنات‌های قدیمی ایرانیان بوده که حدود 2500 ساله پیش ساخته شده است. تونل‌های پیچ در پیچی که طول آن به 8 کیلومتر هم می‌رسد. و به همین دلیل گویی یک شهر زیرزمینی را برایتان تداعی می‌کند. امروزه برای جذب گردشگر غرفه‌های صنایع دستی و کافه‌های سنتی هم در این محل به پا کرده‌اند. شاید عاملی که بیش از هر چیز توجه ما را به این مکان جلب می‎‌ کند، همان سقف‌هایی است که با صدف و مرجان تزئین شده‌اند. از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به هوای خوش و معتدل آن اشاره کرد که برخلاف هوای شرجی جزیره، آب و هوای مطلوبی در این قسمت حاکم است. 

 

هتل داریوش کیش یکی از بهترین هتل‌های کیش است که می‌تواند تجربه به یاد ماندنی یک اقامت جذاب را برای شما به ارمغان آورد.

2. شهر حریره 

زمانی‌که در قسمت شمالی جزیره می‌روید، بناهای قدیمی و تا حدودی ویران شده‌ای را می‌بینید که حدود 800 سال پیش در زمان ایلخانان شهر سرسبزی بود و مردم در آن زندگی می‌کردند. این شهر یکی دیگر از مکان های دیدنی کیش به‌شمار می‌آید. در این شهر تاریخی، قنات‌، خانه‌های اعیانی و حتی حمام‌های قدیمی به چشم می‌خورد که زمانی برای خود برو و بیایی داشت. اینجا معدن کشف عتیقه و زیرخاکی است که از سالیان دراز به جا مانده است. رفتن به این بنای تاریخی رایگان هست و لازم نیست مبلغی پرداخت کنید. 

3. درخت سبز

کمی آنطرف‌تر از شهر حریره، نقش و نگار درخت کهنسال و پیچ در پیچی به چشم می‌‎خورد که از آن تیکه پارچه‌های رنگی آویزان است. مردمان بومی این منطقه باور داشتند (و هنوز عده‌ای این عقیده را دارند) که درخت لور یا همان انجیر معابد، خوش یمن است و با بستن پارچه به نوعی برای برآورده شدن آرزوهایشان اقدام می‌کنند. این درخت در منطقه‌ای معروف به دره‌ی پرتغالی‌ها وجود دارد که فضای سرسبزی هم در اطراف آن برای استراحت گردشگران به‌وجود آورده‌اند. هیبت بزرگ و شاخه‌های پیچیده‌ی این درخت، آن را بیش از هر چیزی معروف کرده است. 

4. کشتی یونانی

شاید بارها تصویر یک کشتی به گل نشسته در غروب افتاب به چشم‌تان خورده باشد که برایتان سوال باشد این کشتی چیست. زمانی‌که از مردم بومی کیش می‌پرسید، می‌بینید حکایت‌ها فراوان است. از ماجرای عشق ناخدا به یک دختر به نام مریم و رها کردن کشتی گرفته تا به گل نشستن او زمانی که پر از ذخایر نفتی بوده و ناخدای مست آن را به جای اسکله، در جایی پر از گل و لای می‌برد. اما رایج‌ترین و مشخص‌ترین آن، حکایتی است که کشتی در سال 1345 در روستای باغو کیش گرفتار شد و تا 80 روز برای بیرون کشیدن آن تلاش کردند اما فایده‌ای نداشت. این کشتی یونانی در آن زمان با وزنی حدود 7000 تن و طول 136 متر جابه‌جا می‌شد. از تاریخ که بگذریم بهترین و زیباترین غروب سفرتان را در کنار کشتی یونانی بگذرانید و به تماشای آسمان بنشینید. تازه در ساحل آن هم می‌توانید شترسواری کنید و عکس‌های فوق العاده زیبایی را به یادگار بردارید. 

کشتی یونانی

5. ساحل زیبای مرجان‌ها

ساحل مرجان از جمله مناطق دیدنی کیش است که همان‌طورکه از اسمش مشخص است، ساحلی از مرجان‌های زیبای کیش است. این ساحل را با آلاچیق‌های رنگی، تزئین کرده‌اند و همچنین می‌توانید تفریحات آبی خود را هم در مجموعه ساحل مرجان‌ها انجام دهید. رنگ آبی دریا و مرجان و درخت‌های نخل، فضای دل‌انگیزی برایتان ایجاد می‌کند که عصر یک روز از سفرتان را دلچسب می‌کند. در کنار این ساحل آرامش‌بخش، پیست دوچرخه سواری هم وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. 

6. مجموعه اسکله تفریحی کیش

اگر می‌خواهید یکی دیگر از جاذبه های گردشگری راببینید و در فضایی روی آب‌های خلیج فارس قدم بزنید، ماهی‌ها و موجودات دریایی را ببینید، ماهیگیری کنید، و همچنین از مجموعه تفریحات آبی کیش استفاده کنید، از آرامش و شفافیت رنگ دریا لذت ببرید، اسکله‌ی تفریحی را انتخاب کنید. می‌توانید روی عرشه‌ی چوبی راه بروید، روی نیمکت‌های رو به دریا بنشیند و تا می‌توانید عکاسی کنید. کمی آن طرف‌تر هم رستوران و کافه و مجتمع تفریحی قرار گرفته است. در ورودی این اسکله دست راست‌تان، تا انتهای بلوار، آسمانی را می‌بینید که با چترهای رنگی آن را تزئین کرده‌اند(زیباتر از چترهای رنگی آسمان خیابان انقلاب تهران). این مسیر هم زیبایی و جلوه‌ی خاصی به عکس‌تان می‌دهد. 

اگر بحث هزینه‌ها را فاکتور بگیریم، کیش به‌قدری زیبایی دارد که تا زمانی‌که از نزدیک آن‌ها را لمس نکنید، متوجه عنوان "نگین خلیج فارس" برای این جزیره نخواهید شد. جزیره‌ی کیش، از آن دسته سفرهایی خواهد بود که نمک‌گیرتان می‌کند. اگر شما هم تجربه‌ی سفر به این جزیره را داشتید برایمان از هرآنچه دل تنگ‌تان می‌خواهد بگویید.( راجع به جزیره کیش البته! )

اقامت در کیش

هتل‌های بسیاری در کیش وجود دارند که می‌توانید برای اقامت در این جزیره زیبا، بسته به هزینه‌ای که برای اقامت‌تان در نظر دارید، یکی از آن‌ها را رزرو کنید. از هتل های ارزان قیمت تا هتل‌های لوکس کیش مانند هتل شایان کیش، هتل شایگان کیش، هتل مارینا پارک کیش، هتل بین المللی کیش، هتل پانوراما کیش، هتل ایران کیش، هتل ویدا کیش و بسیاری دیگر از هتل‌ها را می‌توانید در سایت رزرو آنلاین هتل رهی نو با راحت‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن رزرو کنید.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...