باغ نارنجستان قوام شیراز

تعداد بازدید: ۱۷۰۶۵ ۱۵ آبان ۱۳۹۶

اگر دلتان هوای سفر کرده و از بوی دود و آسمان پر گرد و غبار شهر‌تان به تنگ آمدید، می‌توانید برای دو سه روزی هم که شده بهشت را تجربه کنید. بله بهشتی از جنس باغ نارنجستان!

 

باغ نارنجستان بدون اغراق شبیه تکه‌ای از بهشت و از معروفترین جاهای دیدنی شیراز است. عمارت شاهانه‌ای که در وسط باغ قرار گرفته است، شما را برای بازدید چندباره از این باغ، وسوسه می‌کند. اگر می‌خواهید برای یکی دو ساعت هم که شده، با زندگی سلطنتی شاهان قاجار آشنا شوید و در فضای باغی که روزگاری محل رفت و آمد شاهزادگان و بزرگان سلطنت بوده، قدم بزنید، با هم سری به باغ نارنجستان قوام شیراز می‌زنیم.

 

باغ نارنجستان قوام شیراز

آشنایی با باغ نارنجستان قوام

اگر خود حکومت قاجار می‌دانست که آثار به جای مانده از سلطنت حکومتی‌اش تا به امروز پایدا باقی می‌ماند و مردم برای بازدید از عمارت‌های زیبا و بناهای تاریخی‌اش صف می‌کشند، شاید آثار بیشتری برای به خاطر سپردنش خلق می‌کرد. قرار است وارد جایی شوید که روزگاری تنها محل عبور شاهزادگان و بزرگان شهر بود. نارنجستان قوام با آن درخت‌های سر به فلک کشده و تنومندی که می‌بینید، جز یکی از زیباترین باغ‌های شهر است.

 

نارنجستان قوام کجاست؟

به خیابان لطفعلی خان زند که وارد می‌شوید، گویی سوار ماشین زمان شده و به دوران قاجار سفر کردید. بیشتر بناهای تاریخی شیراز در این خیابان قرار گرفته است. باغ نارنجستان هم با درختان سربه فلک کشیده‌اش، در همین خیابان قرار دارد.