رهی نو

تضمین رزرو و بهترین قیمت

باغ ملی مشهد

تعداد بازدید: ۱۷۸۲۸ ۱۸ آبان ۱۳۹۶

باغ ملی مشهد

باغ ملی هر شهر، معمولا روزگاری به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های تفریحی آن شهر محسوب می‌شد. در سفرتان به مشهد، علاوه بر بازدید از پارک کوه سنگی، طرقبه و شاندیز، بازی در سرزمین موج‌های آبی، گشت‌وگذار در پاساژهای تجاری و زیارت حرم امام رضا (ع)، در یک عصر دلچسب، سری به باغ ملی مشهد بزنید.

معرفی باغ ملی مشهد

جایی که قصد بازدید از آن را داریم، به عنوان اولین پارک و فضای سبز مشهد محسوب می‌شود. راجع به آن حکایت‌های زیادی نقل به نقل گشته و به امروز رسیده است. اما حکایتی که در آن ثابت است، مالکیت حاج حسین ملک است. عده‌ای می‌گویند در سال 1345، شهرداری این باغ را از حاج ملک می‌گیرد. عده‌ای هم معتقدند حاج ملک در دوره کهنسالی، آن را وقف عام می‌کند. برخی هم مخالف هر دو، می‌گویند که باغ در ابتدا متعلق به دولت بوده و آن را به حاج ملک می‌بخشد.

اما حکایت اصلی به سال 1280 برمی‌گردد. ظاهر باغ نشان می‌دهد، اینجا روزگاری یک باغ شخصی بوده است. مظفرالدین شاه آن را به حاج کاظم ملک التجار می‌بخشد و دست به دست چرخیده تا به شهرداری می‌رسد.

اگر قصد دارید با مشاهیر ایران و شهرستان آشنا شوید، این پارک منبع خوبی برای شناختن بزرگان ایرانی است چرا که در هر چند قدمی که می‌روید، مجسمه‌ای از آن‌ها می‌بینید.

باغ ملی مشهد کجاست