فاصله بوشهر تا شیراز

تعداد بازدید: ۵۳۲۷ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

از مردم خونگرم بوشهری جدا می‌شویم تا در زیر سایه حافظیه غزل‌های سعدی را بخوانیم و با طعم شیرین فالوده شیرازی، جانمان را تازه کنیم. با رهی نو همراه باشید. مسیر امروز ما از جاذبه‌های دیدنی خواهد گذشت که بی شک اگر عاشق سفر و گشت‌وگذار باشید برایتان عطر و خاطره به یادماندنی بر جای خواهد گذاشت.

از آبشار دیدنی شهر گرمسیر بوشهر و آب و هوای سرد و کوهستانی آن می‌گذریم و بعد از تماشای بناهای به جا مانده و تاریخی از زمان‌های دور و دراز، از ساحل گرم خلیج‌فارس فاصله می‌گیریم و به سمت شیراز، پایتخت شعرای خوش‌نام، حرکت می‌کنیم. به طور معمول مسیری که از بوشهر تا شیراز پیش رو دارید، حدوداً 270 کیلومتر است. اما مسیرهای دیگری وجود دارد که می‌تواند جذابیت سفر را برایتان چندین برابر کند. از نخلستان‌های بوشهر و رطب‌های خوشمزه‌اش رد می‌شویم و به سمت شیراز، حرکت می‌کنیم. 

 

فاصله بوشهر تا شیراز از نظر مسافت و زمان 

برای رسیدن از بوشهر به شیراز دو مسیر پیش رو دارید. مسیر اول سر راست‌تر و نزدیک‌تر است که از شهرهای برازجان و قائمیه می‌گذرد. این مسیر با مسافت 298 کیلومتری که دارد، حدود 4 ساعت در جاده‌های بوشهر به سمت شیراز میزبان شما خواهد بود. مسیر دوم از فیروزآباد می‌گذرد و با مسافت 337 کیلومتری‌اش، حدود یک ساعت دیگر به مسیرتان اضافه می‌کند. در واقع در این مسیر 5 ساعت در راه هستید تا به شیراز برسید.

 

فاصله بوشهر تا شیراز

 

فاصله بوشهر تا شیراز چند کیلومتر است؟

در صورتی که قصد دارید مسیر اول را انتخاب کنید، با گذر از شهرهای اهرم، آباد، برازجان، کنار تخته، قائمیه، نودان، خان زنیان در نهایت به شیراز می‌رسید. این مسافت حدوداً 4 ساعته، نزدیک 300 کیلومتر است. در صورتی که مسیر دوم را انتخاب کنید، از شهرهای چغادک، اهرم، کلمه، فراش بند و کوار گذشته و به شیراز می‌رسید؛ این مسیر 337 کیلومتری است. البته با وجود طولانی‌تر بودن مسافتی که نسبت به مسیر اول دارد، جاذبه‌های بیشتری نیز سر راه‌تان وجود داشته و می‌تواند لذت سفر را برایتان بیشتر کند. 

 

روش‌های سفر از بوشهر تا شیراز 

برای سفر از بوشهر به شیراز می‌توانید روش‌های مختلفی را پیش بگیرید. در صورتی که خودتان دل به جاده بسپارید و با خودروی شخصی به سمت شیراز برانید، هرکجا که بخواهید می‌توانید توقفی داشته باشید و استراحت کنید، نفسی تازه کنید و سپس دوباره ادامه دهید. 

 

مسافت بوشهر تا شیراز با اتوبوس 

اتوبوس‌های مسیر بوشهر تا شیراز معمولاً از مسیر اول می‌روند. برای روش سفر به شیراز با اتوبوس کافیست به پایانه امیرکبیر بوشهر رفته و به مقصد ترمینال شیراز حرکت کنید. با اتوبوس، دیگر هر جایی که بخواهید نمی‌توانید توقف داشته باشید، در عوض بار رانندگی از روی دوش‌تان برداشته می‌شود. 

 

مسافت بوشهر تا شیراز با خودروی شخصی 

اگر خودروی شخصی را انتخاب کنید، می‌توانید هرکجا که بخواهید توقف کرده و از هر مسیری که بخواهید، راه شیراز را پیش بگیرید. از جاذبه‌های شهر و روستاهای مسیر لذت ببرید و در نهایت به شیراز برسید. اگر جذابیت مسیر برایتان از سرعت رسیدن به مقصد اهمیت بیشتری دارد، پیشنهاد می‌کنیم مسیر پرجاذبه دوم را انتخاب کنید. 

 

مسافت بوشهر تا شیراز با قطار 

متأسفانه در حال حاضر، سفر با قطار از بوشهر به شیراز امکان‌پذیر نیست. به جای آن می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید. 

 

مسافت بوشهر تا شیراز با هواپیما

اگر به دنبال راحت‌ترین و سریع‌ترین راه سفر به شیراز هستید، هواپیما را انتخاب کنید. به فرودگاه بوشهر رفته و به مقصد فرودگاه شهید دستغیب شیراز بلیط تهیه کنید. بعد از نهایتاً 16 دقیقه در شیراز فرود خواهید آمد. از فرودگاه نیز طی بازه نیم ساعته می‌توانید خود را به مرکز شهر برسانید که برای این کار تاکسی‌های موجود در فرودگاه کارتان را راه می‌اندازند. این روش اگرچه نسبت به روش‌های دیگر گران‌تر است با این وجود سریع و راحت شما را به مقصد می‌رساند. 

 

جاذبه‌های مسیر بوشهر شیراز 

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سفر به خصوص برای سفر دوستان و گردشگران، مسیری است که برای سفر طی می‌کنند. اگر می‌خواهید سفرتان به یادماندنی‌تر شود، در مسیرتان کنار جاذبه‌های دیدنی توقفی داشته باشید. برای سفر از بوشهر به شیراز، اگر مسیر اول را انتخاب کنید، دشت ارژن را خواهید دید. دشت ارژن به واسطه آبشارها و گونه‌های حیوانی که دارد، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی مسیر است. به برازجان که رسیدید، سری به کاروانسرای تاریخی برازجان بزنید. از دروازه بوشهر که خارج می‌شوید، وارد جاده برازجان خواهید شد. روستای زیرراه بعد از سعدآباد نیز مکان خوبی برای چند ساعت توقف است. 

 

جاذبه‌های مسیر بوشهر شیراز

 

در صورتی که قصد دارید از مسیر دوم به شیراز برسید، در مسیر تنگ ارم، سری به کاخ اردشیر بابکان در نزدیکی فیروزآباد بزنید. شهر تنگ ارم به‌ خاطر حضور دو بنای تاریخی گور دختر و کاخ اردشیر که به زمان ساسانیان برمی‌گردد معروف است. 

 

کاخ اردشیر بابکان از جاذبه‌های مسیر بوشهر شیراز

 

با هم فاصله بوشهر تا شیراز را طی کردیم و از نخلستا‌ن‌های بوشهر گذشتیم. با توشه‌ای از فلافل‌های جنوبی، مسیر شیراز را پیش گرفتیم و از روستاها و شهرهای تاریخی مسیر دیدن کردیم. در سفرتان به شیراز، از کدام مسیر عبور می‌کنید؟ چه جذابیت‌هایی را در این مسیر می‌شناسید که آن‌ها را در اینجا نام نبردیم؟ برایمان بنویسید. 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اولین نفری باشید که نظر می دهد
Captcha

از 1 تا 5 امتیاز دهید: خیلی عالی
[ 1: ضعیف ] , [ 2: متوسط ] , [ 3: خوب ] , [ 4: عالی ] , [ 5: خیلی عالی ]
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...