رَهی نو

فاصله تهران تا شیراز

تعداد بازدید: ۴۷۵۸۸۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

فاصله زمانی و مسافتی تهران تا شیراز

حتما می‌دانید که شیراز مرکز استان فارس، یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای ایران است. اگر بخواهیم در مورد جذابیت شهر شیراز صحبت کنیم شاید نیاز به نوشتن متن طولانی داشته باشد، اما دو نکته مهم در مورد جذابیت‌های این شهر طبیعت فراوان و تاریخی بودن آن است. قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های شهر شیراز، با رایحه بهار نارنج و آن هوای بسیار فوق‌العاده به همراه دیدن مکان‌های تاریخی با معماری اصیل ایرانی، همه و همه می‌تواند تجربه یک سفر به یاد ماندنی را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورد.  فاصله تهران تا شیراز حدودا 930 کیلومتر است و  باید برای این سفر هیجان انگیز تقریبا 10 ساعت زمان در نظر بگیرید. زمان و مسافت تهران شیراز بستگی به مسیر انتخابی و البته وسیله نقلیه‌ای شما دارد.

فاصله های بین مسیر تهران تا شیراز

شهرهای بین مسیر تهران شیراز

در این بخش قصد داریم شهرهایی که شما در مسیر تهران تا شیراز طی می‌کنید را با هم بررسی کنیم. قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است که مسیرهایی زیادی برای این رسیدن به شیراز در پیش روی شماست که هر کدام جذابه‌های خاص خود را دارند. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین، زیباترین و البته امنت مسیر را برای سفر شما در نظر بگیریم. در خروج از تهران اولین شهری که باید از آن عبور کنید شهر مقدس قم است که زیارت حرم معصومه (س) می‌تواند جذابیت‌های سفر شما را دو چندان کند.

در مسافت تهران تا شیراز شهر کاشان را باید به عنوان دومین شهر مهم در مسیر حرکتی شما معرفی کنیم. در صورتی که برای رسیدن به مقصد عجله‌ای نداشته باشید، کاشان جذابه‌های گردشگری دیدنی زیادی دارد. در ادامه سفر شما، مهمترین شهر قابل ذکر‌، شهر بسیار زیبای اصفهان با آن عقبه تاریخی و زیبایی‌های شهری است. وجود این شهر در مسیر تهران تا شیراز قطعا می‌تواند عامل انگیزاننده‌ای برای سفر به شیراز و انتخاب این مسیر باشد. در نهایت شما با عبور از شهرضا و آباده باید خود را آماده رسیدن به مهد فرهنگ ایران زمین بکنید. بدیهی است که مسیر معرفی شده زمانی مناسب خواهد بود، که شما قصد سفر با ماشین شخصی خود را داشته باشید. در ادامه به بررسی فاصله زمانی و مکانی تهران شیراز با وسایل نقلیه مختلف می‌پردازیم.


بیشتر بخوانید: فاصله تهران تا کاشان | مسافت تهران تا کاشان با ماشین و اتوبوس


روش های سفر از تهران تا شیراز

همان که بیان شد در این بخش از مقاله قصد داریم تا مسیر تهران تا شیراز را به لحاظ فاصله زمانی و مکانی با وسایل نقلیه مختلف مورد بررسی قرار دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

مسافت تهران تا شیراز با ماشین شخصی

در چند عنوان قبل که شهرهای موجود در مسیر حرکت تهران به سمت شیراز را بررسی کردیم، فاصله زمانی و مکانی تهران شیراز با خودروی شخصی نیز بررسی شد. فاصله زمانی حدود 10 ساعت و پیمودن حدودا 930 کیلومتر لازمه رسیدن از تهران به شیراز بود.بررسی نقطه به نقطه شهرهایی موجود در مسیر تهران تا شیراز، می‌تواند اطلاعات لازم و کافی را در اختیار شما قرار دهد.

فاصله تهران تا شیراز با قطار

خوشبختانه امکان سفر از تهران تا شیراز به وسیله قطار وجود دارد. گفتنی است که با تقریب بسیار بالا شما باید برای طی کردن فاصله تهران تا شیراز حدود پانزده ساعت زمان در نظر بگیرید. همچنین فاصله مکانی طی شده توسط قطار برای پیمودن فاصله ریلی تهران تا شیراز حدودا 924 کیلومتر می‌باشد. در تصویر زیر می‌توانید یکی از لوکس ترین قطارها را در فاصله ریلی تهران شیراز را مشاهده کنید.

فاصله تهران شیراز با قطار لوکس و درجه یک

مسافت تهران تا شیراز با اتوبوس

شما برای سفر از تهران به شیراز به وسیله اتوبوس می‌توانید از پایانه‌های بیهقی، جوب و غرب تهران استفاده کنید. تقریبا در تمام ساعات شبانه روز این سه پایانه اتوبوس‌هایی برای حرکت به سمت شیراز دارند. درست مثل حرکت با ماشین شخصی، اتوبوس ها نیز از مسیر قم، کاشان، اصفهان و غیره استفاده می‌کنند. اگر قصد سفر از تهران به شیراز، با اتوبوس را دارید با این نکته را در نظر بگیرید که نسبت به خودروی شخصی زمان بیشتری را باید در مسیر باشید، اگرچه مسافت طی شده حدودا همان 930 کیلومتر است. به طور تقریبی می‌توان گفت این مسیر حدودا 12 ساعت طول خواهد کشید که طبق توضیحات قبلی زمانی بیشتر از خودروی شخصی و کمتر از قطار است.

فاصله  تهران تا شیراز با هواپیما

سفر از تهران به شیراز، با پرواز داستانی کاملا متفاوت از قطار، ماشین شخصی و اتوبوس است. شما تنها با صرف فاصله تهران شیراز هوایی حدود یک ساعت و نیم زمان قادرید این مسیر طولانی را بپیماید. جالب است بدانید، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، با مرکز شهر، فاصله زمانی 20 تا 25 دقیقه‌ای دارد. ضمنا گفتن این نکته ضروری است که فاصله هوایی تهران تا شیراز 682 کیلومتر می‌باشد.

همان طور که بیان شد، اولین شهر که باید برای رسیدن به شیراز از آن عبور کنید شهر قم است. شما برای رسیدن به قم از تهران تنها یک مسیر دارید و آن هم اتوبان تهران قم است، که باید خود را برای 1.48 دقیقه رانندگی و پیمودن 147 کیلیومتر راه آماده کنید. با پیمودن حدودا 113 کیلومتر راه که تقریبا 1.17 دقیقه باید برای آن رانندگی کنید، به شهر کاشان خواهید رسید. همان طور که بیان شد، شهر کاشان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار فراوانی است و شاید مکان مناسبی برای توقف و استراحت کردن باشد.

در ادامه برای رسیدن به شهر زیبای اصفهان، شما راهی نسبتا طولانی تر نسبت به دو شهر قبلی طی شده خواهید داشت. با خروج از کاشان و طی کردن حدود 218 کیلومتر به اصفهان خواهید رسید. پیش بینی می‌شود برای طی کردن این مسیر حدودا 2.25 دقیقه زمان صرف کنید. نهایتا با 88 کیلومتر رانندگی کردن که تقریبا نیاز به صرف یک ساعت زمان دارد به شهرضا خواهید رسید و در ادامه راه و پیمودن 380 کیلومتر دیگر و طی کردن شهرهایی نظیر آباده، سورمق و اقلید به شیراز خواهید رسید. گفتنی است که برای طی کردن مسیر شهرضا تا شیراز حدودا 4.30 دقیقه رانندگی کنید.

فاصله زمانی تهران تا شیراز با ماشین شخصی


بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی شیراز | جاذبه ها و تفریحات شیراز با عکس و آدرس


جاذبه های مسیر تهران شیراز

همان طور که بیان شد در ابتدای مسیر به شهر مقدس قم خواهید رسید که و حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران می‌تواند سفری سیاحتی شما را، زیارتی نیز بکند. البته نباید از سوهان خوشمزه قم غافل شد. در ادامه شهر کاشان را خواهیم داشت که قدمتی 7000 ساله دارد و جز شهرهای کویری زیبای ایران است. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به باغ و حمام فین، مسجد جامع کاشان و  خانه بروجردی‌ها اشاره کرد. البته در مسیر قم کاشان دریاچه نمک نیز وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

بعد از گذر از جاده کویری کاشان اصفهان، حالا به شهر فوق العاده زیبای اصفهان خواهید رسید. برای بررسی مناطق و جذابیت های گردشگری اصفهان شاید باید زمان زیادی صرف کنیم، اما از مهمترین آن‌ها می‌توان به میدان نقش جهان، کاخ عالی قاپو اصفهان، بازار قیصریه، چهل ستون سی و سه پل و غیره اشاره کرد. در ادامه جاهای دیدنی مسیر تهران شیراز با عبور از شهرهای شهرضا، آباده و اقلید در 135 کیلومتری شیراز به مرودشت خواهیم رسید، که ما را به دیدن آثار تاریخی کهن ایران مثل تخت جمشید و مقبره کورش کبیر ترغیب می‌کند. در ادامه در 66 کیلومتری شیراز به نقش رستم می‌رسید که آرامگاه 4 تن از پادشاهان هخامنشی است. در این بخش از مقاله و تا اینجا سعی کردیم خلاصه‌ای از جاذبه‌های گردشگری مسیر تهران – شیراز را بیان کنیم. بد نیست در مورد مناطق دیدنی خود شیراز نیز توضیحات کوتاه و مختصری بدهیم.

فاصله تهران تا شهرهای مختلف شیراز

بر کسی پوشیده نیست که شیراز شهر شعر و شعور است و مهمترین جذابه‌های این شهر را باید مقبره سعدی و حافظیه دانست. البته وجود باغ‌هایی مثل باغ ارم، باغ دلگشاه، قلات و البته طبیعت بکر آبشار مارگون و دریاچه نمک درجنوب شرقی شیراز را نباید فراموش کنیم. به عنوان بخش پایانی مقاله، فاصله زمانی و مکانی تهران تا شهرهای شیراز را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فاصله تهران تا اباده شیراز

شهرستان آباده در شمالی ترین نقطه شیراز قرار دارد و بسیار زیباست . 660 کیلومتر نزدیکترین مسیر برای رسیدن از تهران به آباده است. زمان تقریبی برای رسیدن به آباده از تهران حدودا 7 ساعت پیش بینی می‌شود. در عکس زیر مسیر‌های مختلف مشخص شده است. این شهرستان از جمله مناطق سردسیر است و پیشنهاد می کنیم در بهار به از تهران به آباده سفر کنید.

فاصله زمانی تهران تا آباده شیراز

فاصله تهران تا فیروزآباد شیراز

از بین مسیرهای مشخص شده در عکس زیر کوتاه‌ترین مسیر حدود 1040 کیلومتر است و تقریبا نیاز به صرف 11.40 دقیقه زمان دارد. همان طور که روی نقشه مشاهده می کنید فیروزآباد در 96 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد و در اصل یک راه ارتباطی بین شیراز و بند عسلویه است.

فاصله زمانی تهران تا فیروزآباد شیراز

فاصله تهران تا پاسارگاد شیراز

تهران تا پاسارگاد فاصله‌ای حدودا 830 کلیومتر از بعد مکان و 8.30 دقیقه‌ای از بعد زمان دارد. در نفشه زیر بهترین مسیر برای رسیدن از تهران به پاسارگاد مشخص شده است. با سفر به پاسارگاد شیراز  یک مجموعه کامل و ناب از سازه های دوره هخامنشیان را مشاهده خواهید کرد. هر سال مسافران و گردشگران زیادی به اینجا سفر می کنند تا تاریخ را از نزدیک لمس کنند.

فاصله تهران تا پاسارگاد شیراز

فاصله تهران تا قلات شیراز

دو مسیر مشخص در نقشه زیر، نشان از فاصله 890 کیلومتری بین مسافت تهران تا قلات شیراز است. زمانی در حدود 10 ساعت را برای پیمودن این مسیری که روی نقشه می بینید می‌توان تخمین زد. هر دو مسیر زیبایی های خود را دارد و می توانید با توجه به علایق سفری و اولویت های خود تا یک مسیر را برای حرکت انتخاب کنید.

فاصله تهران تا قلات شیراز

فاصله تهران تا مرودشت شیراز

نزدیک‌ترین مسافت بین این دو شهر، حدودا 880 کیلومتر می‌باشد که نیاز به تقریبا 9.30 دقیقه رانندگی مداوم و بدون توقف دارد. سه مسیر مهم برای طی کردن نقشه فاصله تهران تا مرودشت در تصویر زیر مشخص شده است. 

نکته: پیشنهاد می کنیم قبل از سفر لیست جاهای دیدنی معروف شیراز و همچنین دیدنی های اطراف این شهر پر آوازه را در لینک روبرو ببنید: جاهای دیدنی شیراز

نقشه فاصله تهران تا مرودشت شیراز

فاصله تهران تا اقلید شیراز

نزدیک‌ترین مسیر بین این دو شهر حدودا 700 کیلومتر است. برای پیموندن فاصله تهران تا اقلید شیراز اگر به طور مداوم حرکت کنید در حدود 7.30 دقیقه رانندگی لازم است. در طول مسیر هم می توانید از جاذبه های مسیر تهران شیراز لذت ببرید و خاطرات زیبایی را رقم بزنید.

اگر قصد سفر و اقامت در هتل های شیراز را دارید، می توانید از ارزان ترین هتل ها تا هتل های 4 ستاره شیراز و هتل های 5 ستاره شیراز را با بیشترین تخفیف از رهی نو رزرو کنید.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

ثبت نظر

امتیاز شما به این مطلب
خیلی عالی
Captcha
پوریا ۱۴۰۲/۹/۹

شیراز از نظر من زیباترین شهر ایران هست

  مدیر سایت۱۴۰۲/۹/۱۱

پوریای عزیز ممنون از ثبت نظرتون در سایت رهی نو

مصطفی ۱۴۰۱/۲/۱۰

بسیار کاربردی بود. ممنون

سعید ۱۴۰۰/۹/۱

سلام. خیلی جالب و کاربردی بود.

سعید ۱۴۰۰/۹/۱

سلام. ممنون از اطلاعات خوب . جامع و کاربردی شما. حیف که کرونا نمیذاره ازش استفاده کنیم

علی ۱۳۹۹/۱۱/۸

سپاس از اطلاعات خوبتون

  مدیر سایت۱۳۹۹/۱۱/۹

دوست عزیز رهی نو سلام، از اینکه تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم خیلی خرسندیم.

نمایش بیشتر
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...