باغ گیاه شناسی مشهد

تعداد بازدید: ۴۰۵۷۹ ۵ آذر ۱۳۹۶

اگر در سفر به سرزمین امام هشتم (ع) دنبال یکی از جاذبه‌های گردشگری متفاوت و زیبا هستید، بی‌تردید باغ گیاه شناسی مشهد که به آن بهشت گل‌های داوودی هم گفته می‌شود، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت را برای شما رقم بزند.

باغ گیاه شناسی مشهد

معرفی باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد در زمینی به اندازه 25 هکتار احداث شده و در 22 خرداد ماه سال 1392 افتتاح شد. این مجموعه باشکوه در مدت زمان یک سال و نیم مورد بهره‌بردای رسید. این باغ دارای 11 کلکسیون هنر، معماری منظر، علم گیاه شناسی و... است. در این مجموعه می‌توان44.776 متر مربع چمن، ۱۴۹۵۰ اصله درخت و درختچه، 12300 متر مربع پرچین، 25252 متر مربع گل دائم، 9500 متر مربع گل فصل و 68200 متر مربع معبر مشاهده کرد. در باغ گیاه شناسی مشهد شاهد کلکسیونی از گیاهان دارویی هستیم که در قطعه زمینی به اندازه یک‌ونیم هکتار در باغ گیاه شناسی احداث شده است. در این کلکسیون گیاه شناسی 400 نمونه ژنتیکی جمع آوری شده است. در میان آنها 180 گیاه دارویی و معطر از راسته گیاهی وجود دارد. باغ گیاه شناسی  همانند پارک کوه سنگی مشهد یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری مشهد است. 

باغ گیاه شناسی مشهد کجاست؟

این باغ در بلوار جمهوری قرار دارد. آدرس دقیق این باغ حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیر است.

آدرس باغ گیاه شناسی مشهد

مسیرهای دسترسی به باغ گیاه شناسی مشهد

 

مسیرهای دسترسی به باغ گیاه شناسی مشهد بسیار آسان و ساده است و به راحتی می‌توان به آن رسید. این باغ در بلوار جمهوری قرار دارد و اگر در سمت غربی مشهد باشید، باید به خودتان را به این بلوار را برسانید و بعد از تقریبا 15 دقیقه به باغ خواهید رسید. اما اگر شما در منطقه شمالی یا شرقی باشید، باید مسافتی به اندازه 18 کیلومتر را برای رسیدن به آن کنید. حالا اگر شما مستقیما از فرودگاه به سمت باغ حرکت می‌کنید، بعد از 5 دقیقه در مقابل باغ خواهید بود. بهتر است پیش از سفر خود بسته به بودجه ای که برای سفر خود مشخص کرده اید، یکی از هتل های مشهد را رزرو کنید. برای هر روزی که در این شهر هستید برنامه ریزی کنید و محل هتل را به نحوی انتخاب کنید که در نزدیکی مکان های دیدنی قرار داشته باشد تا بتوانید در سریع ترین زمان به بازدید از زیبایی های مشهد بروید. هتل قصر طلایی مشهد یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت شماست. این هتل در فاصله 3 کیلومتری و در بازه زمانی 7 دقیقه‌ای از این باغ قرار دارد.

بخش های مختلف باغ گیاه شناسی

این مجموعه تفریحی، گردشگری و گیاه شناسی با هدف برگزاری انواع مراسم و همایش‌ها در شهر مشهد راه‌اندازی شد تا مضامین مختلف در آن اجرا شود. در فاز اول این مکان 2 سالن برای برگزاری مراسم و برنامه‌های مختلف قرار دارد. یکی از بخش‌های این باغ، سالن رستوان با منوی غذای ایرانی و عربی است. این سالن ظرفیت 400 نفری دارد و سالن همایش و کنفرانس این مجموعه با ظرفیت 450 نفری ساخته شده است. بام بوتاک از دیگر بخش‌های این مجموعه بوده که در فصل بهار و تابستان پذیرای مهمانان عزیز است. اما اگر بخواهید در یک مکان متفاوت از انواعی از نوشیدنی‌های خوش عطر و طعم لذت ببرید، به بخش دمنوش سرا بروید و از محصولات ارگانیک تهیه شده از دست‌رنج کشاورزان نوش جان کنید. نه تنها در این قسمت می‌توانید از نوشیدنی‌های گرم و سرد میل کنید، بلکه می‌توانید انواعی از بستنی‌ها، کیک‌ها و... را نیز نوش جان کنید. آبمیوه سرا نیز در بین باغ‌های میوه قرار دارد و در یک محیط بسیار سرسبز و دنج و راحت بهترین نوشیدن‌ها را ارائه می‌دهد.