رهی نو

تضمین رزرو و بهترین قیمت

عمارت شاپوری شیراز

تعداد بازدید: ۳۵۶۹۳ ۶ آذر ۱۳۹۶

عمارت شاپوری در شیراز

تا اسم سفر به شیراز و دیدنی‌های این شهر دلنشین می‌آید، ذهن‌مان به سمت آرامگاه سعدی و بوستان و گلستانش رفته و دل‌مان هوس فالوده‌های شیرازی وسط اردیبهشت می‌کند. نهایتا اگر خیلی اهل طبیعت‌گردی باشیم، سری به باغ ارم و نارنجستان بزنیم و از بازار وکیل، سوغاتی بخریم.

اما برای یک بار هم که شده در سفرهایتان از جاهایی بازدید کنید، که کمتر اسم و عنوانی از آن ذکر شده ولی با این حال، حس و حال این مکان‌ها به قدری جذب‌تان می‌کند که لذت سفر به جان‌تان می‌نشیند. می‌خواهیم به یکی از همین مکان‌ها سر بزنیم. جایی که اگر چه در سفر به شیراز کمتر از آن بازدید می‌شود، اما ابهت بنای تاریخی‌اش، سفرتان را دلنشین می‌کند و خاطره جذابی برایتان می‌سازد.

از طرفی، سبک زندگی امروزه ما و خانه‌های کبریتی که جای عمارت‌های دلباز زمان قدیم آمده است، نه تنها دل مادربزرگ و پدربزرگ‌هایمان را برای روزگار قدیم تنگ می‌کند، بلکه خود ما هم با دیدن یکسری از این خانه‌های قدیمی که زمانی برای خود عمارتی محسوب می‌شده و برو و بیایی داشته، هوس زندگی در این بناها می‌کنیم. به خصوص اگر جزو تاریخ دوستان اهل دل هم که باشید، با یک دوربین عکاسی به جان جز به جز این خانه‌ها افتاده‌ و عکاسی می‌کنید. عمارت شاپوری شیراز یکی از جاهای دیدنی شیراز است. جایی که از همان ابتدا، با بنای سلطنتی عمارت، حوض چند گوشه روبرو و باغ دلبازی که دارد، شما را برای حداقل چند ثانیه سرجایتان میخکوب می‌کند.

معرفی عمارت شاپوری شیراز

عمارت شاپوری شیراز در شب

قدمت بنایی که در آن پا گذاشتید، به دوره اول پهلوی می‌رسد. بنایی که می‌بینید متعلق به یکی از تجار بزرگ شیرازی بود که در دهه 70 به ثبت آثار باستانی رسید. شاهکار هنر معماری معاصر را در این بنا لمس می‌کنید که تفاوت زیادی با خانه‌های تاریخی دیگر دارد و بیشتر به سبک معماری اروپایی ساخته شده است. اگرچه بعدها از این سبک، بسیار تقلید شد، اما جزو لاکچری‌ترین خانه‌های زمان خود بود.

از بدو ورودتان به عمارت، تزئینات و کاشی‌کاری عمارت با آن ستون‌های پر شکوه و حوض چندپر خاصی که در وسط باغ است، شما را وادار می‌کند چند ثانیه‌ای به تصویر مقابل‌تان خیره بمانید. به باغ شاپوری شیراز خوش آمدید!

اگر زمان بازدیدتان از عمارت، شب است، بهترین زمان را برای بازدید انتخاب کردید. نورپردازی این عمارت منحصر به فرد با معماری اروپایی‌اش، و انعکاس تصویری که در حوض مقابلش می‌اندازد، حال و هوای دیگری دارد که از سفرتان به این شهر به یادگار خواهید برد. سبک و سیاق این عمارت، با عمارت و باغ‌های دیگر شیراز کاملا متفاوت است و حس جدیدی از قرار گرفتن در یک محیط تاریخی و قدیمی به شما می‌دهد که ترکیب معماری اروپایی با جزئیاتی از معماری ایرانی است که عمارت مایل آن، حکایت از ذهن مبتکرانه و هنرمندانه معمارش دارد.

بخش‌های مختلف باغ و عمارت شاپوری