اصفهان

آشنایی با استان تاریخی اصفهان 

استان تاریخی و زیبا اصفهان که به‌نصف جهان معروف می‌باشد سومین استان پرجمعیت و پایتخت آن دومین شهر گردشگری پس از مشهد  و دومین شهر صنعتی پس از‌تهران در کشورمان می‌باشد. این استان در‌دوره صفویه پایتخت ایران بوده و آثار تاریخی بسیاری در آن می باشد که منجر به‌شهرت بی‌نظیر آن شده‌است. این استان یکی از‌جاذبه‌های توریستی بسیار مهم و جذاب برای گردشگران ایرانی و خارجی است. بیشتر بازدیدها در‌فصل بهار و مخصوصا در ایام نوروز می‌باشد. دلیل اصلی شهرت اصفهان علاوه بر آب و هوای معتدل به‌دلیل آثار تاریخی مربوط به‌دوره‌های مختلف ایران و به خصوص صفویان است. رودخانه زاینده رود یکی از دیگر از جاذبه‌های  بی‌همتا در این استان است که زیبایی آن را صد چندان می کند.

نقشه استان اصفهان

 

از‌ مهم ترین مکان‌های توریستی و گردشگری استان اصفهان می‌توان موارد ذیل را بیان نمود:

- میدان نقش جهان که به‌نام‌های میدان شاه و میدان امام نیز مشهور است.
- میدان کهنه که اغلب با‌نام‌های سبزه میدان و میدان امام علی شناخته می‌‌گردد و جزء با‌قدمت ترین مکان اصفهان است.
- خیابان چهارباغ عباسی این خیابان در‌سال هزار هجری قمری بنا شده است. در‌این خیابان بناها و ساختمان‌های مختلف تاریخی وجود دارد از جمله این بناها می‌توان مدرسه مادرشاه و کاخ هشت بهشت را نام‌برد.
- چهارباغ خواجو این خیابان در‌راستای چهارباغ عباسی می ‌باشد و در دوره صفویه بنا شده است و بناهای تاریخی مختلفی مانند چهارسوق نقاشی، چهارسوق، آجری و مدرسه صدر خواجو در آن می‌باشد. 

سایر مکان‌های دیدنی استان اصفهان هم شامل:

مسجد شاه یا‌مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد حکیم، مسجد جامع اصفهان، مسجد جامع رهنان، مدرسه صدر، مدرسه مادر شاه، مدرسه صدر خواجو، تالار اشرف، کاخ هشت بهشت، چهل ستون، سی و سه پل، پل خواجو، پل شهرستان، پل‌چویی، پل مارنان، کلیسای جامع وانک، کلیسای بیت لحم مقدس، مجموعه کلیسای مریم و هاکوپ مقدس، کلیسای سرکیس مقدس، کلیسای کاتارینه، کلیسای کاتولیک‌ها، باغ پرندگان، باغ گل‌ها، آتشگاه، منارجنبان، مقبره نظام الملک و ملک شاه، جلفا، حمام شیخ بهایی، پارک دلفین‌ها و...است.لیست کامل جاذبه های گردشگری شهر اصفهان را اینجا ببینید.

 


اقامت در هتل های 5 ستاره اصفهان مانند هتل عباسی اصفهان، هتل آسمان اصفهان و هتل پارسیان کوثر اصفهان را از دست ندهید


 


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...