هتل های همدان

 بهترین هتل های همدان

مشاهده همه هتل ها
تخفیف تا: ۱۰%

شروع قیمت از: ۷,۴۲۰,۰۰۰   ریال

شروع قیمت از: ۹,۰۰۰,۰۰۰   ریال

تخفیف تا: ۳۵%

شروع قیمت از: ۷,۰۲۰,۰۰۰   ریال

تخفیف تا: ۱۰%

شروع قیمت از: ۸,۳۲۰,۰۰۰   ریال

 ارزانترین هتل های همدان

مشاهده همه هتل ها
تخفیف تا: ۵%

شروع قیمت از: ۳,۸۰۰,۰۰۰   ریال

تخفیف تا: ۲۰%

شروع قیمت از: ۴,۷۹۰,۰۰۰   ریال

شروع قیمت از: ۵,۸۰۰,۰۰۰   ریال

تخفیف تا: ۳۳%

شروع قیمت از: ۷,۰۰۰,۰۰۰   ریال

اطلاعات مفید برای سفر به همدان

استان همدان در یک منطقه کوهستانی در غرب ایران واقع شده است. رشته کوهالوند با ارتفاع 3،574 متر بلندترین قله این استان است و در بسیاری از مناطق بیش از 1،700 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و در کل ایران سردترین و طولانی ترین زمستان را دارد. با این حال، آب و هوایآن در تابستان سرد و دلپذیر است.

 

سفر به همدان

 

کتبیه های آشوری کشف شده از ۱۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح نشان میدهد که همدان با نام باستانی هگمتانه پایتخت تابستانی پادشاهان هخامنشی و قدیمی ترین شهر ایران و حتی جهان است . هرودوت مورخ یونانی می نویسداین شهر در اوج شکوه خود، با ساختمان هایی از جنس فلزات گرانبها و دیوارهایهفت لایه شهر که دو لایه درونی آن از نقره و طلا ساخته شده است، گرانبهاترین شهر جهان است. در زمان حمله اسکندر، شهر بسیاری از ثروت و اهمیت خود را از دست داد اما همچنان تا دوران ساسانی پایتخت تابستانی پادشاهان بود.

در سال ۶۴۴ اعراب این شهر را تسخیر کرده و نام آن را به همدان تغییر دادند و تا چندین قرن به عنوان مرکز تجاریاز آن استفاده می شد.

در قرن های بعد، جنگ با امپراتوری عثمانی موجب تخریب بیشتر شهر شد و در نتیجه، بقایای کوچکی از شهر پیش از بازسازی آن در قرن هفدهم باقی مانده بود. شهر مدرن همدان براساس طرح معمار آلمانی کارل فریتچ ساخته شده است که شش خیابان آن مانند شعاع هایی هستند که به یک مربع مرکزی متصل می شوند.

 

بهترین وسیله برای سفر به همدان

برای سفر به همدان می توانید از هواپیما یا ماشین استفاده کنید. از تهران پروازهای روزانه به سمت همدان انجام می گیرد. همچنین اتوبوس نیز از تهران و شهرهای اصلی برای رسیدن به این شهر در دسترس است. فاصله تهران با همدان با اتوبوس حدود ۴ تا ۵ ساعت است.در ادامه مقاله به معرفی و دسته بندی تعدادی از هتل های همدان برای رزرو براسان امکانات و قیمت و همچنین چند مورد از جاذبه های گردشگری این شهر اطلاعاتی آورده شده است.

 

اطلاعات هتل ها و اقامت در همدان:

از آنجا که همدان پنجمین شهر گردشگری ایران است، تنوع مکان های اقامتی برای هر سلیقه و هر بودجه ای برای کلیه مسافران گزینه های مناسبی را در دسترس قرار میدهد.

 

هتل های ارزان همدان

هتل های همدان ارزان قیمت :

اقامتگاه بوم گردی : اقامتگاه تک ستاره بومگردی ورکانه همدان در سال ۹۲ در فاصله ۲۳ کیلومتری شهر همدان ساخته شده است. روستای ورکانه علاوه بر آرامش و هوای پاک، بناهایی با قدمت تاریخی ۴۰۰ ساله دارد که علاقمندان به تاریخ و بناهای تاریخی را به خود جلب می کند. معماری این اقامتگاه سنتی بوده و امکانات آن شامل بوفه صبحانه است و امکاناتی دیگری مانند تلویزیون یا دیگر تجهیزات مدرن را به علت بافت سنتی ندارد. اقامت در این مکان برای کودکان زیر هفت سال رایگان است.

مهمانسرای جهانگردی علیصدر: این مهمانسرای دو ستاره جهانگردی علیصدر که در فاصله هفتاد کیلومتری شهر همدان در روستای کبودرآهنگ و در نزدیکی غار علیصدر واقع شده، در سال ۵۶ ساخته و در سال ۹۰ مورد بازسازی قرار گرفت. این مهمانسرا عضو هتل های زنجیره ای جهانگری است . امکانات آن شامل پارکینگ، رستوران، اینترنت و تلویزیون بوده و اقامت برای کودکان زیر هشت سال رایگان است.

مهمانسرای ورزش : مهمانسرای سه ستاره ورزش که در فاصله ۶ کیلومتری همدان در شهر مریانج واقع شده است، در سال ۸۸ ساخته و در سال ۹۴ مورد بازسازی قرار گرفت. امکانات آن شامل آسانسور، رستوران و اینترنت است. اینترنت رایگان نبوده و طبق تعرفه هتل می باشد. اقامت برای کودکان زیر سه سال رایگان است.

هتل های قیمت مناسب همدان :

هتل آپارتمان خاتم : هتل آپارتمان سه ستاره خاتم در سال ۸۶ و در نزدیکی گنبد علویان ساخته شده و در سال ۹۲ مورد بازسازی قرار گرفته است. نزدیکی هتل به مکان های گردشگری از مزیت های آن به شمار می رود. امکانات هتل شامل پارکینگ، آسانسور، صندوق امانات، تاکسی سرویس بیست و چهار ساعته، رستوران، سالن همایش و تالار عروسی، امکانات معلولین، کافی نت، اینترنت، تلویزیون، لاندری، سرو نهار در اتاق، اجاره ماشین و خدمات گردشگری است. اقامت برای کودکان زیر پنج سال رایگان است.

هتل امیران‌: هتل چهار ستاره امیران در سال ۹۵ در نزدیکی آرامگاه ابوعلی سینا ساخته شده است. امکانات آن شامل پارکینگ، آسانسور، تاکسی سرویس، رستوران، تالار عروسی، اینترنت،تلویزیون و خدمات تهیه بلیط است. اقامت برای کودکان زیر ۳ سال رایگان و برای بازه ۳ تا ۶ سال نیم بها است. اینترنت رایگان نبوده و طبق تعرفه هتل محاسبه می شود.

بهترین هتل های همدان :‌

واحد اقامتی گنجنامه : این واحد اقامتی تک ستاره در سال ۹۶ در روستای گنجنامه بنا شد. از آنجا که روستای گنجنامه روستایی توریستی است امکانات مدرنی مانند شهربازی، تله کابین و مکان های دیدنی در آن ساخته شده است. امکانات این واحد اقامتی شامل پارکینگ، صندوق امانات، سرو صبحانه در اتاق،لاندری و تلویزیون است. اقامت برای کودکان زیر شش سال رایگان است.

هتل آزادی همدان : هتل چهار ستاره آزادی از مجموعه هتل های زنجیره ای پارسیان در سال ۷۲ در همدان تأسیس شد. امکانات هتل شامل پارکینگ، ماهواره، دستگاه خودپرداز، آسانسور، صندوق امانات، کافی شاپ بیست و چهار ساعته ، رستوران ، سالن های چند منظوره، مسیر پیاده روی، امکانات مخصوص معلولین، کافی نت، اینترنت، شبکه پخش فیلم، لاندری ، سرو صبحانه و نهار در اتاق و خدمات گردشگری است. اقامت برای کودکان زیر سه سال رایگان و برای بازه سنی سه تا هشت سال نیم بهاست.

مجمتع اقامتی عباس آباد: این مجتمع اقامتی چهارستاره در سال ۹۴ روی تپه های عباس آباد ساخته شد. این مجموعه شامل چند ویلای لوکس دو خوابه است که برای بیش از دو نفر از کاناپه های تخت شو استفاده می کند. امکانات آن شامل فروشگاه، پارکینگ، صندوق امانات، تاکسی سرویس بیست و چهار ساعته، کافی شاپ بیست و چهار ساعته، رستوران و فست فود، دریاچه مصنوعی، مسیر پیاده روی، قایق سواری، پینت بال، اینترنت و خدمات گردشگری است. اقامت برای کودکان زیر هفت سال رایگان است.

هتل باباطاهر :‌ هتل 5 ستاره باباطاهر همدان ، سال ۹۳ در کنار آرامگاه این شاعر بزرگ ساخته شد. این هتل بین المللی در نزدیکی مرکز شهر و امکان گردشگری قرار دارد. امکانات آن شامل پارکینگ، ماهواره ، دستگاه خودپرداز، آسانسور، کتابخانه، آتلیه عکاسی، فروشگاه، آرایشگاه مردانه، صندوق امانات، رستوران روف گاردن، چایخانه سنتی، رستوران سنتی با موسیقی زنده ، کافی شاپ بیست و چهار ساعته ،‌سرو صبحانه در اتاق ، سالن تشریفات، امکانات ورزشی در آب، مسیر پیاده روی، سالن بدنسازی، استخر، حمام ترکی، اسپا، سونای خشک و بخار، جکوزی، ماساژ، سالن بیلیارد، بولینگ، امکانات برای معلولین، شهربازی، قنادی، کافی نت، اینترنت، شبکه پخش فیلم، سی دی پلیر، لاندری، خدمات پزشکی، سرو صبحانه و نهار در اتاق، اجاره ماشین، صرافی و خدمات گردشگری است. اقامت برای کودکان زیر سه سال رایگان است.

 

جاذبه های گردشگری همدان:

همدان با داشتن تعداد زیادی مراکز تاریخی و فرهنگی، از لحاظ جاذبه های توریستی شهر پنجم کشور است و آرامگاه ابن سینا به عنوان نماد آن و نماد تاریخ ایران در دنیای فرهنگ و علم به شمار می رود. برخی از جاذبه های توریستی آن در زیر معرفی می شوند :

 

جاذبه های گردشگری همدان

 

1. غار علیصدر: غار علیصدر با ۱۴ کیلومتر طول و ارتفاع ۴۰ متر دومین غار بزرگ جهان است . این غار تالابی در ۷۵ کیلومتری شمال غرب همدان در نزدیکی روستای علی صدر واقع شده است. این غار حدود ۴۰ سال پیش به طور اتفاقی توسط یک چوپان کشف شد و امروزه یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری ایران است . امتیاز ویژه این غار، امکان قایق رانی و استفاده از کانال های آبی درون آن است. غار علیصدر در فهرست آثار میراث طبیعی ایران ثبت شده است.

2. شیر سنگی : تنها اثر باقیمانده از تاریخ باستانی همدان، این مجسمه سنگی 2.5 متریاست. در مورد تاریخ ساخت آن اتفاق نظر وجود ندارد برخی آن را به اشکانیان و برخی به اسکندر نسبت می دهند. همچنین گفته می شود این شیر سنگی در قرن چهارم قبل از میلاد به عنوان علامت محل دفن یکی از سرداران سپاه اسکندر ساخته شد.

3. آرامگاه ابن سینا: ابن سینا دانشمند و فیلسوف بزرگ ایرانی است که در طول زندگی خود 450 کتاب را در طیف گسترده ای از موضوعات نوشت و بسیاری او را پدر پزشکی مدرن می نامند.

ابن سینا در سال 1037 در نزدیکی همدان مرد. آرامگاه اولیه او در سال 1948 توسط زمین لرزه نابود شده است.آرامگاه فعلی اودر سال 1952 ساخته شده ، طراحیآن از آرامگاه های گنبد کابوس که الهام گرفته شده است. در بالای آرامگاه یک موزه کوچک در زمینه زندگی و آثار ابن سینا قرار دارد. در کنار قبر ابن سینا قبر دوست بزرگ او ابو سعید واقع شده است.

4. مقبره استر و مردخای : آرامگاه استر، همسر یکی از پادشاهان هخامنشی که از شاهزادگان یهودی بوده و عموی او مردخای در این مکان است. طبق یک افسانه ، استر از نفوذ خود در دبار هخامنشیان برای گسترش قلمرو یهودیان در ایران استفاده کرده است و این مکان زیارتگاه یهودیان ایران است. مقبره استر در قرن ۵ میلادی توسط ساسانیان ساخته شده است. سبک معماری آن معماری اسلامی است اما کتبیه هایی از تورات و ده فرمان در آن قرار دارند.

5. گنبد علویان‌: این گنبد که گچ بری و معماری آن از شاهکارهای هنر اسلامی به شمار می رود، در زمان سلطنت سلجوقیان به دست خاندان علوی به عنوان مسجد ساخته شد . کتبیه های کوفی ، گچکاری های مزین به آبرنگ و استحکام آن، این گنبد را به یکی از زیباترین بناهای دوره سلجوقی تبدیل کرده است.

6. کتبیه های گنج نامه : در 20 کیلومتری همدان، در کوههای الوند، دو کتیبه خطی، به فارسی باستانی، ایلامی جدید و زبان های جدید بابلی، در کنار یک سنگ بزرگ گرانیت حک شده است. کتیبه دست چپ از فتوحات پادشاه هخامنشی داریوش اول می گوید و از خداوند اهورا مزدا که به او حق حکومت داده است، تشکر می کند.

یک کتیبه مشابه این، در دروازه های کاخ آپادانا در تخت جمشید وجود دارد. کتیبه دوم در محتوا شبیه اولی است، اما به جای آن از پسر داریوش می گوید. پیش از ترجمه این کتیبه ها ، تصور می شد که آنها نقشه گنجینه هایدفن شده امپراتوری هخامنشی هستند، از این رو نام آنها را گنج نامه گذاشته بودند.

7. آرامگاه بابا طاهر :‌ آرامگاه شاعر عرفانی بزرگ، بابا طاهر در روی یک تپه در شمال غربی همدان واقع شده است. این بنای تاریخی ترکیبی از معماری قرن هفتم و هشتم است، که از نظر معماری یک بنای نفیس به شمار می رود. اشعار بابا طاهر در دیوارهای داخلی آرامگاه نوشته شده است.

 جاذبه های گردشگری همدان


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...