رهی نو

تضمین رزرو و بهترین قیمت

فاصله تهران تا استان های مختلف

تعداد بازدید: ۵۰۹۳ ۲ خرداد ۱۳۹۷

فاصله تهران تا شهرهای ایران

هر یک از شهرهای ایران زیبایی خاص خود را دارد و قطعاً گردشگران خارجی و داخلی مایلند که به اقصی نقاط ایران مسافرت کنند. در اینجا سعی شده تا با ارائه راهنمایی مختصری درباره فاصله استان‌های مختلف تا تهران انگیزه بیشتری برای مسافرت به مخاطبان بدهیم.

فاصله تهران تا کرج

فاصله از میدان آزادی تهران تا شهر کرج حدود 45 دقیقه تا یک ساعت و 54 کلیومتر است. قطعاً سفر از تهران به کرج برای شهروندان این دو شهر امری طبیعی و شاید روزمره باشد. اما مهمانان خارجی و یا مسافران شهرهای دیگر شاید با این مسیر آشنایی کافی را نداشته باشند. برای عزیمت از تهران به کرج می‌توان از خطوط تاکسیرانی در ایستگاه میدان آزادی و یا میدان انقلاب استفاده کرد. از میدان ونک هم برای کرج تاکسی در دسترس است. زمان 48 دقیقه برای عزیمت از میدان آزادی به مرکز شهر کرج یا همان میدان کرج می‌باشد. البته این زمان به میزان ترافیک اتوبان و وضع آب و هوا وابستگی کامل دارد.

 

فاصله تهران تا کرج

 

اگر به قصد گردشگری به شهر کرج می‌آیید، بازدید از کاروانسرای شاه عباسی، کاخ شمس، جاده چالوس، پارک چمران و روستای برغان را از دست ندهید. لیست سوغاتی‌های معروف شهرهای ایران را در لینک روبرو ببنید : سوغاتی های معروف شهرهای ایران

 

فاصله تهران تا سمنان

اگر قصد دارید با اتومبیل از تهران به سمنان سفر  کنید باید از اتوبان آزادگان به سمت جاده مشهد حرکت کنید. در مسیری حدوداً 5 ساعته شما باید مسافتی نزدیک به 349 کیلومتر را طی کنید. در این مسیر مامازند، گرمسار، لاسجرد، سرخه در میانه راه قرار دارند و اگر هدف شما گردشگری باشد، قطعاً می‌توانید زمانی را به گشت و گذار در این مناطق سپری کنید.

جاذبه‌های گردشگری سمنان عبارتند از: طبیعتی غیر قابل پیش‌بینی شامل بیابان‌های لم یزرع تا جنگل و چشمه آب گرم. شهر سمنان طبیعتی دارد که به جرأت می‌توان گفت در جای دیگری مشابه آن را نخواهید دید. جنگل ابر در استان سمنان قرار دارد و از جاذبه‌های گردشگری مشهور ایران می‌باشد.

 

فاصله تهران تا قزوین

حرکت از سمت تهران به قزوین از اتوبان تهران- کرج- قزوین انجام می‌پذیرد این مسیر 153 کیلومتری حدوداً در طی 2 ساعت طی می‌شود. مسیر تهران به قزوین یک اتوبان طولانی و نسبتاً خسته کننده است. فروشگاه‌های بین راهی هیچ انگیزه‌ای در مخاطب برای توقف در میسر ایجاد نمی‌کند.

جاذبه‌های گردشگری قزوین: کاخ چهل ستون، موزه قزوین، سرای سعد السلطنه، مسجد جامع قزوین.

 

فاصله قزوین تا تهران

 

 فاصله تهران تا اراک

اگر از اتوبان قم به سمت اراک حرکت کنید 278 کیلومتر راه در پیش رو خواهید داشت که طی کردن آن با ماشین حدوداً 3 ساعت زمان می‌برد. ماشین‌های خطی تهران به اراک اغلب در شهر قم برای استراحت توقف می‌کنند. مسیر اغلب بیابانی است. جاذبه‌های گردشگری اراک: تالاب میقان، روستای امیر کبیر، چشمه چپقلی و... می‌باشد. اگر قصد شما گردشگری  است در استان مرکزی شهری به نام محلات وجود دارد که در مسیر قم به خمین و بعد از شهر دلیجان قرار دارد. بازدید از این شهر را از دست ندهید. شهری کوچک و زنده، مردم تا نزدیک صبح در خیابان‌ها و فروشگاه‌ها دیده می‌شوند. آب و هوای آن بسیار دل‌انگیز است. هتل معروف این شهر هتل اقصی هتلی با معیارهای بین‌المللی است.

 

فاصله تهران تا تبریز

اغلب مسافران برای عزیمت از تهران به تبریز از اتوبان قزوین به سمت ابهر رفته و از آنجا در اتوبان قزوین-زنجان به سمت شهر تبریز حرکت می‌کنند. این مسیر 639 کیلومتر بوده و با ماشین حدود 7 ساعت زمان می‌برد که به شهر تبریز برسید. قطعاً این مسیر سریع‌ترین مسیر برای حرکت به سمت تبریز است. اما اگر هدف شما رسیدن نیست و می‌خواهید در مسیر نیز با مناظر زیبا روبرو شوید از قزوین به سمت رشت حرکت کنید. بعد از رسیدن به رشت از جاده ساحلی به سمت تالش و آستارا حرکت کنید. در این مسیر از بندر زیبای انزلی نیز عبور خواهید کرد. سپس مسیر را به سمت اردبیل و از اردبیل به سمت سرعین و سراب طی کنید و در نهایت به اتوبان تبریز وارد شوید. 

 

فاصله تبریز تا تهران

این مسیر بسیار طولانی است و برای پیمودن آن باید عاشق طبیعت سر سبز شمال و طبیعت سرد و سبز اردبیل باشید. برخی از گردشگران از اردبیل به سمت مشگین شهر و اهر حرکت کرده و از آنجا به تبریز می‌روند که میسر پر پیچ و خمی برای مسافران آن خواهد بود.

 

فاصله تهران تا اهواز

استان خوزستان شهرهای فراوانی دارد و شهر شوش آب و هوایی خنک و شهر دزفول و شوشتر آب و هوایی بسیار مطبوع به خصوص در زمستان دارند. شهر اهواز اما در مرکز استان واقع است و به دلیل فعالیت‌های صنعتی به شدت گرم است. در تابستان کولرهای گازی لزوم ادامه بقاء هستند ولی در زمستان اهواز هوایی بسیار خوش‌آیند دارد. برای مسافرت از تهران به اهواز باید از شهرهای قم، خرم آباد و دزفول عبور کنید. یکی از شهرهای این مسیر که اغلب گردشگران نادیده می‌گیرند شهر بروجرد است. شهر بروجرد مانند شهری است که از فضا به زمین آورده شده است. مردم آن با چنان خوشرویی از شما استقبال می‌کنند که انگار در این دنیا زندگی نکرده‌اند و طعم دشمنی و کینه را هرگز نچشیده‌اند. اگر با قصد گردشگری به سمت اهواز حرکت می‌کنید، حتماً زمانی را برای گشت و گذار در بروجرد و هم صحبتی با مردمان نازنین آن اختصاص دهید. میسر تهران به اهواز با ماشین و بدون استراحت 11 ساعت و با استراحت بین راه حدود 16 ساعت خواهد بود. هنگام حرکت از تهران به اهواز اتوبوس‌ها اغلب در اراک برای استراحت توقف می‌کنند. که به معنی کیفیت بالای سرویس دهی ایستگاه‌های بین شهری در اراک است. هنگام برگشتن از اهواز به تهران اغلب توقفی در قم نیز دارند. هنگام عزیمت برای گردشگری توقف‌های  خود را بیشتر کنید و در شهرهای میان راه نیز به گردش بپردازید. برای سفر از اهواز به تهران یا برعکس می توانید از هواپیما هم استفاده کنید. فرودگاه امام خدمات سی آی پی هم ارائه می دهد که برای سفرهای کاری چند ساعته و کمفرانس ها بسیار مناسب و ایده آل می باشد. شما می توانید در فرودگاه استراحت کوتاهی داشته باشید و سپس به ادامه سفر خود برسید. یا بین دو پرواز در سالن تشریفات فرودگاه امام پذیرایی کاملی از شما به عمل آید.

 

فاصله تهران تا مشهد

اگر از سمنان به سمت سبزوار و نیشابور و مشهد حرکت کنید جاده‌ای تخت و بیابانی در پیش‌رو خواهید داشت که حدود 10 ساعت بدون توقف باید در این جاده برانید تا به شهر مشهد برسید. اما اگر زمان و وقت کافی برای لذت بردن از مسیر دارید. از تهران به سمت جاده هراز رفته و به سمت آمل حرکت کنید از آمل می‌توانید به سمت محمود آباد- بابلسر- جویبار- ساری حرکت کنید. این مسیر طولانی 832 کیلومتر است ولی می‌توانید به شهرهای شمالی و دریا بروید تا مسیر زیبا و خستگی این مسیر طولانی را کمتر حس کنید.

 

فاصله تهران مشهد چند کیلومتر است

از ساری به سمت بهشهر و گرگان حرکت کنید. از گرگان می‌توانید به سمت آزادشهر و پارک جنگلی گلستان حرکت کنید و در نهایت به سمت مشهد بروید. این مسیر طولانی و بسیار سرسبز و خوش آب و هوا است. اگر این میسر را برای مسافرت انتخاب می‌کنید. مطمئن شوید که در شهرهای شمالی زمانی را برای تفریح و استراحت اختصاص می‌دهید.

 

فاصله تهران تا ایلام

مسافرت به عراق و زیارت حرمین باعث افزایش مسافران مسیر تهران به ایلام شده است. برای سفر از تهران به سمت ایلام می‌توانید از اتوبان تهران به ساوه و از ساوه به سمت همدان و از همدان به سمت کرمانشاه و از کرمانشاه به سمت ایلام حرکت کنید. این مسیر حدوداً 672 کیلومتر است که اگر بخواهید بدون استراحت با اتومبیل شخصی آن را به پیمایید حدود 8 ساعت در راه خواهید بود.

اگر به شهر ایلام سفر می‌کنید قهوه خانه‌های آن را از دست ندهید. اگر در تهران در کافه‌های شیک کتاب و کتابخوان می‌بینید، در ایلام در قهوه خانه‌های معمولی مردمی با لباس ساده را خواهید دید که مشغول خواندن کتابی یا روزنامه‌ای هستند. سطح سواد و دانش مردم متحیر کننده است. اغلب مردم به راحتی به عربی صحبت می‌کنند و گویش محلی مردم بسیار شیرین است و ارزش‌های زبان فارسی را در یاد زنده می‌کند.

راهنما : بهتر است قبل از سفر به وسایل ضروری خود را با این چک لیست کنترل کنید : لیست وسایل ضروری سفر 

 

فاصله تهران تا قم از نظر مسافت و زمان

اغلب مسافران عراقی ایران برای زیارت به شهر قم و مشهد سفر می‌کنند. شهر قم، شهری زیبا و زیارتی با جاذبه‌های گردشگری فراوان می‌باشد. شهر قم قطب مذهبی ایران و یکی از شهرهای تاریخی کشور است. این شهر در کنار رودخانه قمرود قرار دارد و پارک ملی کویر نیز در محدوده این شهر واقع شده است. شهر قم به سبب داشتن جاذبه‌‌های گردشگری و مذهبی گوناگون از دیرباز یکی از شهر‌‌های مورد توجه گردشگران بوده است. فاصله تهران تا قم روی نقشه حدود 148 کیلومتر است. بنابراین مسافرت تهران تا قم نزدیک به 2 ساعت زمان خواهد برد. در مسیر تهران به قم می‌توان به ایستگاه‌های بین راه مراجعه و سوهان و گز اعلاء در این ایستگاه‌ها تهیه کرد. مسیر تهران قم مسیر مسافران بسیاری است و اغلب گردشگرانی که به سمت شهرهای جنوبی ایران سفر می‌کنند از این مسیر عبور می‌کنند.از جاذبه‌های مذهبی قم می‌توان به حرم حضرت معصومه  و مسجد جمکران اشاره کرد. اگر شما هم قصد دارید سری به این شهر مشهور و زیبا بزنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با راه‌‌های گوناگون سفر به شهر قم آشنا کنیم.

 

سفر از تهران به قم

 

روش های سفر از تهران به قم

نخست لازم است بدانید که شهر قم در فاصله 143 کیلومتری جنوب شهر تهران واقع شده و دسترسی عموم به این شهر از سه طریق طی کردن فاصله تهران تا قم با ماشین شخصی، اتوبوس و قطار میسر است. 

فاصله تهران تا قم با ماشین شخصی: از آنجایی که شهر قم کریدور ارتباطی 17 استان کشور است، معمولا راه‌‌های ارتباطی زیادی با شهر‌‌های اطراف دارد. افرادی که قصد دارند با خودروی شخصی از تهران به قم سفر کنند، معمولا‌ می‌توانند از یک مسیر اصلی به این شهر برسند. برای سفر با خودروی شخصی از مبدا تهران، لازم است از طریق بزرگراه نواب و بزرگراه خلیج فارس، خود را به آزادراه تهران-قم برسانید. عوارضی این آزادراه، در بزرگراه خلیج فارس واقع شده است. این مسیر، راه شریانی اصلی بین تهران و قم است و به طور معمول لازم است حدود 1 ساعت و 30 دقیقه در این مسیر رانندگی کنید. در کیلومتر 17 آزادراه فاصله تهران تا قم، مجتمع رفاهی خدماتی زیتون قرار گرفته است. در این مجتمع خدمات رفاهی، پمپ بنزین ساخته شده است تا در صورت نیاز، مسافران از خدمات آن استفاده کنند. در کیلومتر 30 آزادراه تهران قم، فرودگاه بین المللی امام خمینی واقع شده است. در فاصله دو کیلومتر بعد از فرودگاه امام خمینی، شهرک صنعتی شمس آباد قرار گرفته است. سپس بخش وسیعی از مسیر را در نواحی بیابانی طی می‌کنید.بعد از حدود 6 کیلومتر به شهرک صنعتی شکوهیه می‌رسید. حدود 5 کیلومتر بعد، آرامستان بهشت معصومه واقع شده است. پس از عبور از این آرامستان، در فاصله 5 کیلومتر بعد ابتدا به عوارضی انتهای آزادراه تهران قم‌ می‌رسید. پس از عبور از عوارضی به اولین ورودی شهر قم یعنی میدان 72 تن‌ وارد می شوید و می‌توانید برای بازدید از مناطق مختلف شهر قم، از راه‌های ارتباطی اقدام کنید.

مسافت تهران تا قم با قطار: یکی از راه‌‌های سریع و بی‌دردسر سفر به شهر زیبای قم، استفاده از سرویس حمل و نقل ریلی است. شما‌ می‌توانید با صرف هزینه اندک با قطار به این شهر سفر کنید. معمولا هزینه سفر به قم بر اساس نوع قطار انتخابی شما متغیر است. مثلا برای یک بلیط قطار با سرویس سالنی (4 نفره) هزینه ای در حدود 5 هزار تومان‌ می‌پردازید. در صورتی که این مقدار برای سرویس کوپه ای (4نفره) در حدود 40 هزار تومان است. مدت زمان سفر به شهر قم از تهران به وسیله قطار، بین 1 ساعت و 10 دقیقه تا 1 ساعت و 30 دقیقه متغیر است.

مسافت تهران تا قم با هواپیما: متاسفانه در حال حاضر امکان سفر هوایی به شهر قم وجود ندارد. اما یک فرودگاه بین المللی در این شهر در دست احداث است که به زودی مورد بهره برداری قرار‌ می‌گیرد.

فاصله تهران تا قم با اتوبوس: یکی دیگر از راه‌‌های کم هزینه و راحت سفر به قم، سفر با اتوبوس‌‌های مسیر تهران قم است. اصلی‌ترین راه برای سفر با اتوبوس از مبدا تهران به شهر قم، ترمینال تهران جنوب است. معمولا اتوبوس‌‌های این مسیر از همان مسیر ذکر شده (اتوبان تهران قم) برای رساندن مسافران استفاده‌ می‌کنند و زمان این سفر نیز تقریبا 1 ساعت و 30 دقیقه است. به طور کلی، هزینه سفر به قم با اتوبوس بسته به نوع سرویس متفاوت است اما این هزینه را‌ می‌توان بین 10 هزار تومان تا 15 هزار تومان تخمین زد. به دلیل پرتردد بودن این مسیر، سرویس‌‌های ترمینال تهران جنوب به سمت قم در ساعات مختلف شبانه روز (با فاصله زمانی کم) در دسترس هستند و شما‌ می‌توانید با صرف هزینه اندک، خود را در زمان دلخواه به این شهر برسانید. البته برای طی کردن فاصله تهران تا قم از ترمینال جنوب می‌توانید با تاکسی‌های خطی تهران قم نیز خودتان را به شهر کریمه اهل بیت (س) برسانید.

 

فاصله تهران تا قم روی نقشه

 

فاصله تهران تا شهرهای قم

فاصله تهران تا پردیسان قم: مسیر رفتن از تهران به پردیسان قم تفاوت زیادی با مسیر اصلی تهران به قم ندارد. زمانی که با گذشت ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه و طی کردن مسافت ۱۴۰ کیلومتری به پلیس‌راه تهران-قم می‌رسید. کمی جلوتر به سمت خروجی آزادراه بروید. در سمت چپ این مسیر مجتمع گردشگری فدک را می‌بینید. که باید به خروجی آن بروید و در ادامه با گذشتن از کارخانه و فروشگاه سوهان به بزرگراه امام علی (ع) رفته و از آن‌جا هم به بلوار دانش می‌رسید. در ادامه با گذشتن از پل انقلاب راهی بلوار غدیر شده و بعد از آن نیز از طریق دور برگردان به بلوار دانشگاه رفته و در نهایت به پردیسان می‌رسید. به این ترتیب مسیر شما به ۱۶۲ کیلومتر می‌رسد که به مدت زمان ۲ ساعت نیاز دارد.

 

نقشه فاصبه تهران  تا پردیسان قم

 

فاصله تهران تا جعفریه قم: برای رفتن به جعفریه از تهران می‌توانید با حرکت از بزرگراه نواب خود را به بزرگراه شهید چراغی برسانید. همچنین در ادامه راه با رفتن به بزرگراه آزادگان وارد مسیر آزادراه تهران به ساوه می‌شوید. در ادامه مسیر به آرامستان بهشت رضوان می‌رسید. که در آن‌جا تقاطعی وجود دارد و می‌توانید به آزادراه ساوه سلفچگان بروید. در ادامه مسیر ساوه به سلفچگان از طریق یک تقاطع که به سمت چپ می‌رود به جاده جعفریه می‌رسید و در نهایت با گذشت ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه و طی کردن مسافت ۱۶۵ کیلومتری به مقصد می‌رسید.

 

فاصله تهران تا جعفریه قم روی نقشه

 

فاصله تهران تا دریاچه نمک قم: در کیلومتر 80 آزادراه تهران قم، یعنی 50 کیلومتر بعد از فرودگاه امام خمینی با یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌‌های گردشگری کشور روبه‌رو‌ می‌شوید. دریاچه یا شوره‌زار حوض سلطان یکی از آینه‌‌های طبیعی بزرگ دنیاست که به سبب وجود نمک با غلظت بالا، به صورت یک آینه تصویر آسمان را منعکس‌ می‌کند. این جاذبه گردشگری، مسافت تهران تا قم را بسیار دیدنی تر کرده است. بعد از عبور از این دریاچه، در کیلومتر 100 آزادراه تهران قم، به مجتمع خدمات رفاهی مهتاب می‌رسید که می‌توانید از پمپ بنزین و مجموعه‌های رفاهی جهت رفع خستگی مسیر استفاده کنید.

 

 فاصله تهران تا دریاچه نمک روی نقشه

 

فاصله تهران تا کهک قم: برای رفتن به کهک عمده مسیر شما همان راه رسیدن تا قم است. که از طریق آزادراه خلیج‌فارس شکل می‌گیرد و با گذشتن از عوارضی و پلیس‌راه در نهایت به قم می‌رسد. با ورود به قم به میدان ۷۲ تن می‌رسید که باید وارد بزرگراه امام علی شوید و مسیر خود را تا رسیدن به میدان ولی‌عصر ادامه دهید. بعد از آن واد جاده قم کاشان می‌شوید. در ادامه راه به جاده کهک می‌رسید که در سمت راست شما قرار دارد. وارد این مسیر که شدید در نهایت به کهک می‌رسید. مسافت شما از تهران تا کهک ۱۸۰ کیلومتر است که ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارید تا به آن برسید

 

فاصله تهران تا کهک روی نقشه

 

بهترین فصل سفر به قم

به طور کلی، قم را‌ می‌توان مرز بین اقلیم‌‌های مختلف کشور به شمار آورد. شهر قم در دسته اقلیم‌‌های خشک و نیمه بیابانی طبقه بندی کرد، به همین سبب است که بهترین زمان سفر به این شهر را‌ می‌توان پاییز و زمستان برشمرد. اما همانطور که اشاره شد، در فاصله تهران تا قم می‌توانید میتوانید اقلیم‌‌های کوهستانی را در اطراف این شهر بیابید که آب و هوای خنک و معتدل آن را به محلی مناسب برای گذراندن فصل‌‌های گرم سال تبدیل‌ می‌کند.

 

فاصله تهران تا اصفهان از نظر مسافت و زمان

اصفهان یکی از شهرهای گردشگری و پرجاذبه است که از تمام شهرهای ایران و جهان گردشگر می‌پذیرد. مسیر تهران تا اصفهان بسیار مهم است، زیرا دسترسی به اکثر شهرهای جنوبی کشور از این طریق صورت می‌گیرد. جاذبه‌هایی مانند سی و سه پل، نقش جهان، پل خواجو و بسیاری موارد دیگر در این شهر قرار گرفته‌اند. به همین علت لقب نصف جهان را بر روی آن گذاشته‌اند. اطلاعاتی در مورد فاصله تهران تا اصفهان روی نقشه و مسیری که یک مسافر برای رسیدن به اصفهان طی می‌کند برای بهبود سفر و برنامه‌ریزی آن کمک کننده است. فاصله میان دو شهر تهران تا اصفهان 448 کیلومتر است. برای سفر از تهران به اصفهان از سه مسیر متفاوت می‌توان عبور کرد. بسته به این که کدام شهر اصفهان مقصد شما باشد، می‌توانید یکی از این مسیرها را برگزینید. شهرهایی که بین مسافت تهران تا اصفهان قرار دارد، شامل کرج، دلیجان، قم، کاشان و ساوه هستند. البته هر کدام از آن‌ها در یکی از مسیرهای سه گانه تهران - اصفهان قرار دارند. مسیر تهران به اصفهان روی نقشه شامل سه مسیر مختلف است که فاصله زمانی و مسافتی آن‌ها نیز با هم فرق دارد. مسیر تهران- قم- کاشان- اصفهان مسیری حدوداً 5 ساعته برای مسافرت با اتومبیل شخصی و اتوبوس‌ها است. اغلب مسیر بیابانی است ولی می‌توان برای استراحت در شهر کاشان استراحت و تجدید قوا کرد. اگر به جای اتوبان کاظمی از اتوبان آزادگان به سمت سلفچگان بروید مسیر کمی طولانی‌تر است ولی فرصت بازدید از شهرهای دلیجان و محلات را به دست خواهید آورد. فاصله دقیق تهران تا اصفهان حدود 458 کیلومتر است. از جاذبه‌های گردشگری اصفهان می توان سی و سه پل، باغ پردندگان، زاینده رود و... را نام برد که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشند.

 

فاصله تهران تا اصفهان روی نقشه

 

روش‌های سفر از تهران به اصفهان

مسیرهایی که در بالا عنوان شد، با ماشین شخصی و اتوبوس قابل تردد هستند. تهران تا اصفهان با ماشین شخصی با سرعت استاندارد حدود 4.5 تا 5 ساعت طول می‌کشد. اگر تهران تا اصفهان با اتوبوس طی شود، ممکن است کمی دیرتر از ماشین شخصی برسید. اگر دوست دارید راحت‌تر سفر کنید، قطار و هواپیما نیز از گزینه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

مسافت تهران تا اصفهان با ماشین شخصی: مسیر اول از شهرهای قم و کاشان عبور می‌کند و طول این مسیر 448 کیلومتر است. این مسیر 4 ساعت و 44 دقیقه زمان نیاز دارد. مسیر دوم از شهر قم، سلفچگان و دلیجان می‌گذرد و به استان اراک وارد می‌شود. فاصله تهران تا اصفهان از جاده دلیجان نیز 431 کیلومتر فاصله دارد و 4 ساعت و 56 دقیقه زمان می‌برد. مسیر سوم از اتوبان کرج شروع می‌شود و به سمت شهر ساوه حرکت می‌کند. در این مسیر از شهر ساوه عبور می‌کنید و از شهرها سلفچگان، میمه و ... عبور خواهید کرد. فاصله تهران تا اصفهان از ساوه 5 ساعت طول می‌کشد و مسافت آن 436 کیلومتر است. مسافت تهران تا اصفهان از اتوبان کرج چندان تفاوت زمانی با دیگر مسیرها ندارد و مسیر شهر کرج به اصفهان نیز محسوب می‌شود.

مسافت تهران تا اصفهان با قطار: حدود 410 کیلومتر است و از ایستگاه‌هایی چون جمکران و کاشان عبور می‌کند تا به اصفهان برسد. این مسیر را در زمان 7 تا 9 ساعته ممکن است طی کنید. زمان سفر بستگی به قطاری که انتخاب می‌کنید دارد. در حال حاضر پروژه قطارهای سریع‌السیر در دست اقدام است که می‌تواند مسافت بین این دو شهر را در زمان بسیار کمتری بپیماید.

فاصله تهران تا اصفهان با هواپیما: راحت‌ترین مسیری که برای سفر از تهران به اصفهان می‌توانید برگزینید، سفر با هواپیماست. فاصله هوایی تهران تا اصفهان 338 کیلومتر است و پرواز این شهر از فرودگاه امام خمینی تهران تا اصفهان حدود یک ساعت طول می‌کشد.

 

فاصله تهران تا اصفهان با هواپیما

 

فاصله تهران تا شهرهای اصفهان

در فاصله تهران تا اصفهان برخی از شهرهای مهم در استان اصفهان به علت داشتن جاذبه‌های گردشگری طبیعی و باستانی و همین طور مراکز صنعتی مهم دارای اهمیت ویژه‌ای هستند که به بررسی فاصله آن‌ها از نظر زمانی و مکانی از تهران می‌پردازیم.

فاصله تهران تا خوانسار اصفهان: دارای سه مسیر است که مسیر اول 371 کیلومتر است و حدود 4 ساعت و 25 دقیقه طول می‌کشد. مسیر دوم 390 کیلومتر است و فاصله زمانی 4 ساعت و 29 دقیقه با تهران دارد. مسیر سوم نیز 387 کیلومتر است و 4 ساعت و 32 دقیقه زمان می‌برد. مسیرهای 1، 2 و 3 خوانسار همان سه مسیر تهران به اصفهان هستند. این شهر در شمال غربی اصفهان واقع شده است.

فاصله تهران تا خور اصفهان: در فاصله تهران تا اصفهان برای رسیدن به خور مسافتی حدود 675 کیلومتر است و در زمان 7 ساعت و 15 دقیقه این مسیر طی می‌شود. خور در شمال شرقی استان اصفهان واقع شده است.

فاصله تهران تا خمینی شهر اصفهان: برای ورود به خمینی شهر که در قسمت شمالی شهر اصفهان قرار گرفته است، حدود 430 کیلومتر فاصله را باید از شهر تهران طی کنید. مسافت تهران تا خمینی شهر اصفهان نیز 4 ساعت و نیم است.

فاصله تهران تا زواره اصفهان: نیز 364 کیلومتر است و حدود 3 ساعت و 51 دقیقه طول می‌کشد. بعد از کاشان مسیر خود را به سمت زواره ادامه دهید. این شهر در شمال شرق اصفهان قرار دارد.

فاصله تهران تا شهرضا اصفهان: از مسیرهای مختلف حدود 520 کیلومتر است. بعد از ورود به اصفهان حدود 45 دقیقه باید رانندگی کنید تا به شهرضا برسید. در مسافت تهران تا شهرضا اصفهان در حدود 5 ساعت و 45 دقیقه در راه هستید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اولین نفری باشید که نظر می دهد
Captcha

امتیاز دهید:
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...