رهی نو

تضمین رزرو و بهترین قیمت

پیست اسکی آبعلی

تعداد بازدید: ۱۱۴۵۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۶

اطلاعات مفید در مورد پیست اسکی آبعلی تهران

پیست اسکی آبعلی تهران در واقع مجموعه ای است متشکل از پنج پیست مجهز است که تله کابین و تله اسکی دارند. پیست اسکی آبعلی در کیلومتر پنجاه و هفت جاده ی هراز قرار دارد. در سطرهای بعدی، زیر ذره بین بررسی ما قرار گرفته است.

 

پیست اسکی آبعلی تهران

به طور کلی آبعلی آب و هوای مناسبی داشته و دارد. از همین رو، از دیرباز جولان گاه گردشگری و خوشگذرانی به حساب می آمده است. وقتی در سال 1332 حکومت وقت پیست اسکی احداث کرد و در آن محیط کوهستانی دستگاه های بالابر قرار داد، شهرت آبعلی مرزهای پایتخت را در نوردید و به کل ایران رسید. کافی بود پنجاه کیلومتر از تهران دور شد و از بهشتی سرد و برفی سردرآورد.

تنها ویژگی آبعلی اما برف و اسکی نیست. این منطقه دارای آب گرم بوده و تله کابین، تله اسکی، رستوران و هتل هم در دل خود جای داده است. البته، شایان ذکر است که اگر چیزی از اسکی نمی دانید، مدرسه ی آموزش این ورزش مفرح هم در پیست اسکی آبعلی به صورت همه روزه، سرویس دهی دارد.

 

تفاوت پیست اسکی آبعلی با پیست های دیگر تهران

بسیار خب، شاید پس از مطالعه ی سطرهای بالا با خود بگویید چرا پیست اسکی آبعلی؟ چرا به نزدیک ترین پیست اسکی نروم؟ مگر مزیت نسبی این پیست چیست؟

همانطور که گفتیم دلیل اول می شود اینکه، پیست آبعلی قدیمی ترین پیست ایران است و چه کسی می تواند مزیت حضور احساس نوستالژیک در جان و جهان آدمی را منکر شود؟

پس از آن باید به امکانات منحصر به فرد این پیست اشاره کنیم. علاوه بر رستوران، هتل و تله کابین پیست آبعلی که ذکر آن رفت، وجود آب گرم آبعلی و امام زاده ی آبعلی خود دلایلی هستند که سیل مشتاقان را به این مقصد هدایت می کنند.

اگر بند بالا شما را قانع نکرده است ناچاریم متوسل شویم به سایر امکانات جانبی.

 

آب گرم آبعلی تهران

پیست اسکی آبعلی مجهز به کمک های پزشکی است، زمین تنیس دارد، امکان سوارکاری را فراهم آورده و تجهیزات پرش و کایت پیست اسکی آبعلی را هم به کلکسیون جامع خود افزوده است. بدین ترتیب، در زمستان می توان اسکی کرد و در فصول گرم، سوارکاری و سایر فعالیت های نشاط آور ارائه می شود.

 

امکانات تفریحی پیست اسکی آبعلی

 پیست آبعلی از سه واحد کلی تشکیل می شود.

1. پیست اسکی شرکت نفت

2. پیست تربیت بدنی

3. و در آخر، پیست های خصوصی

 به غیر از این امکانات، یک تله کابین، پنج تله اسکی بشقابی، یک تله سیژ و سه تله اسکی چکشی سایر بخش های پیست آبعلی را تشکیل می دهند.

 

تفریحات پیست اسکی آبعلی تهران

 

آدرس پیست اسکی آبعلی

شهر آبعلی و به تبع آن پیست اسکی آبعلی در ابتدای جاده هراز و شهر آمل قرار دارند. در نتیجه اگر از پایتخت حرکت می کنید سرو کارتان به جاده ی فیروزکوه و هراز خواهد افتاد. اگر بخواهیم قصه را کوتاه کنیم باید بگوییم که تهران تا پیست روی هم رفته کمتر از 60 کیلومتر مسافت و از نظر زمانی حدود 1 تا 1 و نیم ساعت فاصله دارد و اگر آزادراه تهران- پردیس مسیر انتخابی شما باشد، این مقدار تا ده کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد.

 

نقشه مسیر پیست اسکی آبعلی تهران ابتدای هراز

 

نکات جالب در مورد آبعلی

دوغ آبعلی : بله، دوغ آبعلی هم متعلق به همینجاست ؛ اگر در تمام طول مقاله با خود گفته اید آیا ارتباطی بین پیست اسکی آبعلی و دوغ آبعلی وجود دارد یا نه، باید بگوییم بله وجود دارد. هم دوغ متعلق به شهر آبعلی است و هم این پیست اسکی!

هتل پیست اسکی آبعلی : مشخص نیست که این داده ها افسانه است یا ریشه در واقعیت دارد اما مردم محلی نسل به نسل شنیده اند که در سال هزار و سیصد و چهارده، مهندسی روسی به نام منگنف به همراه دو آلمانی بنای هتل اسکی آبعلی را علم کرده اند.

 

در این نوشته امکانات پیست اسکی آبعلی را شرح داده ایم، تاریخچه اش را مرور کردیم و سپس ویژگی و مشخصه های انحصاری این مکان تفریحی را زیر ذره بین قرار دادیم. در مجموعه امیدواریم آن چه نگاشته ایم به کار شما آید. به خاطر داشته باشید مشتاق مکاتبه و مکالمه با شما هستیم و سعی می کنیم به هر سوالی پاسخ درخور دهیم، با ما در تماس باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اولین نفری باشید که نظر می دهد
Captcha

از 1 تا 5 امتیاز دهید: خیلی عالی
[ 1: ضعیف ] , [ 2: متوسط ] , [ 3: خوب ] , [ 4: عالی ] , [ 5: خیلی عالی ]
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...