رَهی نو

جاذبه های گردشگری ایلام

لیست دیدنی های ایلام

سفر و دیدن از جاذبه های ایلام

ایلام سومین شهر بزرگ کردنشین ایران بعد از کرمانشاه و سنندج است و در شمال غربی استان ایلام قرار دارد. شهری‌است برای دوستداران تاریخ، فرهنگ و طبیعت. از نظر اقلیمی جزء مناطق گرم است، اما همیشه هم هوای شهر گرم نیست و قرارگیری‌اش بین جنگل و کوه باعث شده آب و هوای معتدلی داشته باشد. سردترین ماه ایلام، دی و گرمترین ماه آن، تیر است. پیشنهاد میکنم اگر میخواهید به ایلام سفر کنید، فصل بهار و اوایل پاییز را انتخاب کنید و آب و هوای عروس زاگرس را در این فصل از دست ندهید. ایلام شهری است برای دوستداران تاریخ و فرهنگ و طبیعت.
همچنین بد نیست بدانید، حمل و نقل داخل شهر ایلام، خیلی بی‌دردسر است، به جز بعضی مناطق پرتردد در بقیه خیابان‌ها ترافیک وجود ندارد. نرخ کرایه ها هم ارزان است و تاکسی‌های خطی، بیسیم و گردشی  هم تا دلتان بخواهد پیدا می‌شود.

 

جاذبه های تاریخی ایلام

جاذبه های ایلام خیلی زیاد است اما به عنوان مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایلام می‌توان به این موارد اشاره کرد: قلعه والی یا موزه مردم شناسی که مربوط به دوره قاجار است. کاخ فلاحتی که در دوران معاصر ساخته شده و موزهی کشاورزی هم در آن قرار گرفته است.  مسجد تاریخی والی که متعلق به دوره قاجار است و به وسیله شخصی به اسم والی ساخته شده. قلعه قیران که نماد شهر ایلام است و  مربوط به دوره اشکانی است. این قلعه روی تپهی قیران قرار دارد و دسترسی به آن خیلی آسان نیست اما اگر دوستدار تاریخ باشید بدون دیدن‌ این قلعه، از ایلام برنمیگردید.  سنگ نوشتهای مربوط به دوره اشکانی هم در ایلام وجود دارد که بالای کوهی در ۲۵ کیلومتری ایلام قرار گرفته است. اگر نتوانستید این سنگ نوشته را ببینید، می‌توانید به تماشای سنگ نوشته دیگری که مربوط به دوره قاجار‌است بروید:  سنگ نوشته قوچعلی که در میدان ارغوان ایلام قرار دارد. قلعه اسماعیل خان هم در بلندای آب انباری مشرف به شهر ایلام قرار گرفته است. 

 

جاذبه های تفریحی ایلام

 پارک جنگلی چغاز سبز، منظقه تنگه ارغوان، منظقه تخت خان، تالاب چکر، تپه ورکبود ، دریاچه سد ایلام و تفرجگاه جنگلی شمشاد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...