فاصله شاهرود تا مشهد

تعداد بازدید: ۴۰۷ ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

مسیر شاهرود تا مشهد، یکی از زیباترین مسیرهای جاده‌ای در ایران است که می‌تواند خاطره‌ساز یک سفر به یادماندنی برایتان باشد. به خصوص حوالی شاهرود که پر از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی است. جاده‌ای سرسبز و دیدنی که سفرتان را شیرین خواهد کرد. همراه رهی نو باشید. کوله پشتی سفرتان را بردارید و کتانی‌هایتان را به پا کنید. مقصد امروز ما شهر مشهد است. بعد از بازدید از جاهای دیدنی شاهرود، می‌خواهیم با شهر زیارتی سیاحتی مشهد، خاطره‌ای به یاد ماندنی در سفرمان بسازیم. دوربین‌تان را آماده کرده و در این سفر خاطره‌انگیز، همراه ما باشید. 

 

فاصله شاهرود تا مشهد از نظر مسافت و زمان 

از دو طریق می‌توانید فاصله شاهرود تا مشهد را طی کنید. سرراست‌ترین مسیری که پیش رویتان است، مسیر 490 کیلومتری است که حدود 6 ساعت میزبان شما در جاده خواهد بود. مسیر دوم نیز تا رسیدن به سبزوار همانند مسیر اول است. اما در صورتی که می‌خواهید تا رسیدن به مشهد سری به طرقبه و شاندیز بزنید، جاده سبزوار به سمت سلطان‌آباد را طی کنید؛ این مسیر حدوداً 530 کیلومتر است که نهایتاً 6 ساعت و نیمه شما را به مشهد خواهد رساند. 

 

فاصله شاهرود تا مشهد

 

فاصله شاهرود تا مشهد چند کیلومتر است؟ 

اگر می‌خواهید از مسیر معمول به مشهد برسید و در مسیرتان از شهر زیبا و دیدنی سبزوار دیدن کنید، مسیر اول را پیش بگیرید. این مسیر با مسافت حدود 500 کیلومتری، از جاده شاهرود - میامی می‌گذرد و سپس بعد از رسیدن به میامی، جاده میامی - سبزوار پیش رویتان است. بعد از گذشتن از شهرهای داورژن و ریون به سبزوار خواهید رسید. مسیر را تا رسیدن به نیشابور ادامه دهید و سپس بعد از گذشتن از شهرهای قدمگاه، بینالود و ملک‌آباد به مشهد خواهید رسید. 

در صورتی که قصد دارید در مسیر رسیدن‌تان به مشهد، از طرقبه و شاندیز بگذرید، می‌توانید مسیر 530 کیلومتری را پیش گیرید. این مسیر همانند مسیر قبلی تا جاده سبزوار ادامه دارد و بعد از رسیدن به سبزوار وارد جاده‌ای به سمت سلطان‌آباد خواهد شد. سپس از چکنه، آلماجق، سید آباد، چناران و قوچان عبور کرده و به مشهد می‌رسید. 

 

روش‌های سفر از شاهرود تا مشهد

برای سفر از شاهرود به مشهد روش‌های مختلفی پیش رویتان است. اگر اهل دل به جاده سپردن هستید، خودتان را برای رانندگی حدوداً 6 ساعته آماده کنید که البته مسیر سرسبزی که پیش رویتان است، می‌ارزد. 

 

مسافت شاهرود تا مشهد با اتوبوس 

در صورتی که روش اتوبوس را انتخاب کنید، دیگر نیازی به رانندگی خودتان نیست و می‌توانید در طول مسیر استراحت کنید. البته این روش سختی‌های خودش را دارد و دیگر هر کجا که بخواهید نمی‌توانید توقف داشته باشید. در عوض روش ارزان قیمتی محسوب می‌شود. برای تهیه بلیط می‌توانید به صورت آنلاین یا حضوری به ترمینال شاهرود رفته و به مقصد ترمینال مشهد، بلیط تهیه کنید. 

 

مسافت شاهرود تا مشهد با خودروی شخصی 

اگر فرمان را به دست بگیرید و خودتان دل به جاده بسپارید، هر کجا که بخواهید در این مسیر می‌توانید توقف کرده و از مسیر لذت ببرید. از شهرها و روستاهای پیش رویتان دیدن کنید و تا می‌توانید از سفرتان لذت ببرید. در این صورت بعد از نهایتاً 5 الی 6 ساعت با رانندگی با سرعت معمولی به مقصد می‌رسید. 

 

مسافت شاهرود تا مشهد با هواپیما

در صورتی که می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید می‌توانید هواپیما را انتخاب کرده که از فرودگاه شاهرود به مقصد فرودگاه مشهد به زمین می‌نشیند. 

 

مسافت شاهرود تا مشهد با قطار

قطار یکی از روش‌های سفر است که اگر همنشین و همسفران اهل دل داشته باشید، می‌تواند یک سفر خاطره‌انگیز برایتان محسوب شود. روشی که در عین حال که به سمت مقصد حرکت می‌کنید، می‌توانید از مصاحبت با دوستان و عزیزان‌تان لذت برده و از زیبایی جاده هم از پشت شیشه قطار استفاده کنید. هر زمان هم خسته شدید، در کوپه استراحت کنید. قطار شاهرود تا مشهد در ایستگاه‌های جاجرم، اسفراین، سبزوار، نیشابور و کاشمر توقف دارد. 

 

جاذبه‌های مسیر شاهرود مشهد

اگر در حوالی شاهرود از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های طبیعی همچون چشمه گل رامیان، آبشار شیرآباد، جنگل ابر شاهرود، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، آبشار کبودوال و جاذبه‌های دیگر دیدن کردید، مسیر را به سمت مشهد پیش بگیرید. نرسیده به شهرستان میامی در استان سمنان، می‌توانید به پارک توران رفته و از حیات‌وحش و گونه‌های گیاهی که دارد دیدن کنید. مسیر را تا رسیدن به سبزوار ادامه دهید. به این شهر که رسیدید، کوچه و پس کوچه و ارتفاعات دیدنی دارد که می‌تواند روحتان را صفا داده و حالتان را خوب کند. روستاهای این مسیر، فارغ از هیاهوی شهر، شما را از روزمرگی‌هایتان بیرون آورده و جذابیت‌های طبیعی به چشمان‌تان تقدیم می‌کند.

 

جاذبه‌های مسیر شاهرود مشهد

 

مسیر را تا رسیدن به نیشابور ادامه دهید. در اینجا بعد از بازدید از آرامگاه شاعر بزرگ، عطار نیشابوری، به آرامگاه خیام رفته و با چند رباعی از این شاعر بزرگ، روحتان را صیقل دهید. همچنین مزارع زعفران نیشابور را از دست ندهید. 

در صورتی که مسیر دوم را انتخاب کنید، طرقبه و شاندیز پیش رویتان قرار دارد. در این شهرها بعد از بازدید از طبیعت بکر و بی‌نظیری که دارد، خودتان را به یک بناب مشهدی دعوت کرده و خستگی سفر را برطرف کنید؛ سپس راهی مشهد شوید. بعد از رسیدن به مشهد، ادامه گشت و گذارتان آغاز می‌شود. بازدید از حرم امام رضا (ع)، هیجان بازدید از پارک آبی مشهد، بازدید از باغ گیاه‌شناسی، تجدید عهد با حکیم ابوالقاسیم فردوسی، پارک وکیل‌آباد و بازارهای خوش نقش و نگار مشهد، نیز از سری ادامه جاذبه‌های سفرتان است.   

با هم از شهرها و روستاهای دیدنی مسیر زیبای شاهرود به مشهد گذشتیم، با رباعیات خیام جانی تازه کردیم و در کنار طبیعت طرقبه، خستگی‌مان را برطرف کردیم. شما کدام مسیر را برای سفر از شاهرود به مشهد انتخاب می‌کنید؟ برایمان بنویسید از کدام جاذبه‌های دیدنی در این مسیر، دیدن کردید که ما آن‌ها را در اینجا نیاوردیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اولین نفری باشید که نظر می دهد
Captcha

از 1 تا 5 امتیاز دهید: خیلی عالی
[ 1: ضعیف ] , [ 2: متوسط ] , [ 3: خوب ] , [ 4: عالی ] , [ 5: خیلی عالی ]
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...