رهی نو

تضمین رزرو و بهترین قیمت

تجلیل از استاد مهدی ابراهیمیان در هتل عباسی اصفهان

تجلیل از استاد مهدی ابراهیمیان در هتل عباسی اصفهان

 

آیین پاسداشت و تجلیل از استاد مهدی ابراهیمیان ایده‌پرداز و طرح داخلی هتل عباسی اصفهان در تاریخ 97/12/09 روز  پنج شنبه در تالار آیینه هتل عباسی اصفهان برگزار شد. استاد ابراهیمیان معمار برجستۀ اصفهانی با همکاری 200 هنرمند در سه شیفت و بصورت شبانه روز  پس از 16 ماه تلاش بی‌وقفه، کار هتل عباسی را به پایان رساندند. استاد ابراهیمیان کار طراحی داخلی و تزئینات هتل عباسی را انجام داده‌ است.

هتل پنج ستارۀ عباسی با قدمتی 300 ساله بعنوان کهن‌ترین مهمانسرای جهان شناخته شده است. این بنا مربوط به دورۀ صفویان است که در سال 1106 هجری قمری بنا به فرمان شاه سلطان حسین صفوی آخرین پادشاه صفویه ساخته شد. شاه سلطان حسین این کاروانسرا را به مادر خود هدیه کرد و به همین دلیل هتل عباسی در سابق کاروانسرای مادر شاه نامیده می‌شده است. در سال 1136 کاروانسرای عباسی بازسازی شد و سرانجام در سال 1345 به هتل تبدیل شد و همانطور که اشاره گردید توسط استاد ابراهیمیان و دیگر هنرمندان ایرانی طراحی و بازسازی مجدد شد.

هتل عباسی دارای 231 اتاق، سوئیت و آپارتمان می‌باشد. ویژگی‌های اتاق هتل عباسی این است که دور تا دور حیاط و حوض فیروزه‌ای رنگ آن قرار گرفته‌اند که رو به حیاط می‌باشند و تراس و پنجره نیز دارند. افزون بر این، هتل عباسی به چند دلیل عمده مکانی مناسب برای اقامت می‌باشد. قرار گرفتن هتل عباسی در منطقۀ چهارباغ اصفهان بعنوان مرکز شهر اصفهان، اشراف به بیشتر دیدنی‌های تاریخی اصفهان(سی و سه پل، کاخ هشت بهشت و ...)، برخوردار بودن از بهترین خدمات و امکانات رفاهی و تجربه اقامت در مکانی تاریخی و گردشگری با معماری اصیل ایرانی از اهم این امتیازات می‌باشند. ضمن اینکه وجود مغازۀ صنایع دستی در لابی هتل بر جذابیت‌های هتل عباسی افزوده است. سفره‌خانه سنتی، رستوران، کافی شاپ، کتابخانه، آرایشگاه، استخر، جکوزی، سونا، حوضچۀ آب سرد، فضا برای پیاده‌روی، مجتمع خرید، تالارهای چندمنظوره و منحصر بفرد آن مانند تالار عباسی، فیروزه، زرین، عالی قاپو و سما که هر کدام جلوۀ بی‌همتایی از معماری و هنر اصیل ایرانی است، از دیگر امکانات و خدمات رفاهی هتل عباسی می‌باشد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...