رهی نو

تضمین رزرو و بهترین قیمت

کسب تندیس مدیریت مشتری‌مداری هتل پارسیان آزادی

کسب تندیس مدیریت مشتری‌مداری هتل پارسیان آزادی

اجلاس سراسری مدیریت مشتری مداری با  معرفی و قدردانی هتل پارسیان آزادی تهران به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه روز یکشنبه 30 مهر ماه با حضور جمعی از مدیران و صاحبان صنایع از بخش‌های دولتی و خصوصی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. برنامه این اجلاس، شناخت مشتری و شناسایی انتظارات مشتریان، تعریف رضایتمندی مشتری و فرآیند ایجاد رضایت در مشتری و ارتباط مؤثر بین کیفیت، رضایتمندی و وفادارسازی و در نهایت فروش بیشتر بود.

 «سید فرید موسوی»،  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این اجلاس گفت: در فضای کسب و کار کشور مشتری‌مداری نهادینه نشده است و اقتصاد ما فاصله زیادی با مدینه فاضله قانون اصل 44 دارد. وی با بیان اینکه مشتری‌مداری در اقتصادهای دیگر و سایر کشورها بیشتر از کشورمان است، اظهار داشت: ما گرفتار اقتصاد دولتی هستیم و علی‌رغم شعارها از آن فاصله نگرفته‌ایم. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: یکی از موانع اصلی تحقق مدیریت مشتری‌‌مداری در بنگاه‌ها تفکر غالب‌ مدیریت دولتی است که نگذاشته‌ایم خصوصی‌سازی توانمند شود.

در ادامه این همایش «ابوذر ندیمی» مشاور عالی معاون رئیس جمهور گفت: مهم‌ترین کاری که می‌شود برای حمایت از مشتری انجام داد رقابت است زیرا با رقابت هم کیفیت بالا می‌رود و هم قیمت‌ها تنظیم می‌شود. وی اظهار داشت: اولین چیزی که جهان توسعه یافته آن را حل کرد این بود که رقابت ایجاد کرد. ندیمی گفت:‌ بخشی از رکود به این دلیل است که ما متناسب عمل نکرده‌ایم. اولین و مهم‌ترین موضوعی که اقتصاد ما را عوض می‌کند رقابت تام و تمام بین داخل و خارج است که البته با موانع مختلفی از جمله ارزی و سیاسی مواجه است.

در نهایت باید گفت با وجود CRM، مشتریان وفادار پدیده‌ای تصادفی نیستند که در اثر یک رفتار دوستانه و اتفاقی یکی از کارکنان فروش یا خدمات به وجود آمده باشند. بلکه این مشتریان از طریق یک بینش و هوش سازمانی به وجود می‌آیند که ناشی از داده‌هایی است که به اطلاعات تبدیل شده و این اطلاعات منجر به رفتار منطبق با ترجیحات مشتری می‌گردند. در فضای کنونی کسب و کار، اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری آن قدر افزایش یافته که پیاده سازی CRM دیگر یک انتخاب نیست بلکه یکی از عوامل کلیدی موفقیت است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...