رَهی نو

هتل های سنتی و تاریخی

بهترین هتل‌ ها با نقش و نگار تاریخی و سنتی 

شما هم زمانی‌که کودک بودید؛ هنگام تماشای انیمیشن‌های مربوط به سفر در زمان، آهی از سر حسرت می‌کشیدید؟ بسیاری از جهان‌گردها کارشان را از همین آه کشیدن‌ها شروع کردند؛ کم کم این آه کوچک تبدیل به یک رویا شده، و بعد با یک کوله‌پشتی و سفر به شهرهای تاریخی کوچک و بزرگ، این رویا به یک واقعیت لذت‌بخش تبدیل شده‌است؛

 

هتل های سنتی ایران

اگر شما هم دوست دارید یک مسافر زمان باشید و در دل تاریخ سفر کنید؛ بد نیست برای اقامت، از هتل‌ها و مهمان‌سراهایی با ویژگی‌های خاص استفاده کنید؛ اقامت‌گاه‌هایی که شما را به صدها سال قبل می‌برند.

 

1. هتل خانه تاریخی احسان کاشان: در جست و جوی بوی خاک باران خورده

در علم فلسفه، مفهومی وجود دارد به نام « تجربه زیسته». اگر بخواهیم این مفهوم را خیلی ساده بیان کنیم؛ می‌توانیم بگوییم تا وقتی با چیزی زندگی نکرده باشیم و از نزدیک حسش نکرده باشیم؛ به درک درست و عمیقی از آن موضوع نمی‌رسیم؛ شاید سازندگان هتل تاریخی کاشان هم به همین موضوع فکر کرده باشند؛ ما از یک سفر تاریخی چه انتظاری داریم؟ چیزی جز رفتن به همان حال و هوای سال‌های دور؟ اگر شما هم به دنبال یافتن بویی از گذشته عازم سفر به یک شهر تاریخی مثل کاشان می‌شوید؛ بهتر است برای اقامت به سراغ هتل خانه تاریخی احسان کاشان بروید؛

 

هتل احسان تاریخی کاشان

 

روی صندلی‌های چوبی اتاقتان بنشینید و از بازی نور و شیشه‌های قدیمی لذت ببرید؛ اگر شانس بیاورید و هنگام بارش باران مهمان این خانه سنتی باشید؛ می‌توانید با بوی کاهگل خیس خورده، پرتاب شوید به خاطرات کودکی و خانه مادربزرگ. اگر دوست دارید کمی واقعی‌تر به سراغ تاریخ بروید؛ می‌توانید  به موزه و گالری داخل خانه سر بزنید و ساعت‌ها با ماجراهای اشیای قدیم مربوط به صاحبان قبلی این خانه سرگرم بشوید؛ درهای کتابخانه هم به روی شما باز است پس پیشنهاد می‌کنیم چند ساعتی هم مهمان کتاب‌ها باشید؛ یک روز سخت اما لذت‌بخش را گذرانده‌اید و حالا دارید برای یک خواب راحت نقشه می‌کشید؟ دوست دارید به یاد گذشته روی تشک‌های قدیمی کمی استراحت کنید؟ چه چیزی بهتر از این‌که روی یک تشک گرم و نرم دراز بکشید؛ پنجره‌های حیاط را باز کنید و همان‌طور که باد از لا به لای پرده‌ها به صورتتان می‌خورد؛ ساعت‌ها به آسمان کاشان خیره شوید؛ با اقامت در هتل خانه تاریخی احسان خیلی زود متوجه می‌شویم که لذت یک سفر تاریخی را نه فقط با دیدن بناهای بیشتر، بلکه با همین تجربه‌های زیسته کوچک و بزرگ می‌توان جستجو کرد.

راهنما : لیست بهترین هتل ها با معماری و امکانات سنتی و تاریخی

 

2. هتل عباسی اصفهان : سفر به شکوه دوران صفوی

اگر برای عکاسی راهی یک سفر تاریخی می‌شوید؛ و برای گرفتن عکس‌های بهتر و با کیفیت‌تر ساعت‌ها وقت صرف می‌کنید؛ خوب است به عکاسی از روی  بام هتل یا از پشت پنجره اتاقتان هم فکر کنید، چرا که به لطف محل خوب قرارگیری هتل عباسی اصفهان، این کار امکان پذیر است. البته شاید نتوانید از سی و سه پل یا مسجدجامع عکس‌های خوبی بگیرید؛

هتل عباسی تاریخی اصفهان

اما آب در کوزه و ما گرد جهان می‌گردیم؛ خود هتل به تنهایی یک بنای تاریخی است؛ هتل عباسی در واقع یک کاروان‌سرای متعلق به دوران طلایی صفویه است که در سال 1351 مورد بازسازی قرار گرفت؛ آیینه‌کاری‌ها و اتاق‌هایی با طاق‌های قوسی همه و همه یادآور شکوه و جلال گذشته هستند؛ از بیشتر اتاق‌های این هتل چشم‌اندازی خوب به حیاط بزرگ و سنتی هتل و البته از همه مهمتر گنبد فیروزه‌ای مدرسه چهارباغ خواهید داشت؛ به نظر می‌رسد همه چیز برای یک عکاسی خوب مهیا است؛ اما دوست دارید به سراغ بازدید از بناهای تارخی پرشمار اصفهان بروید؟ کافی است از هتل عباسی بیرون بیایید؛ خیابان چهارباغ به شما سلام می‌کند؛ با کمی پیاده‌روی  می‌توانید به عمارت هشت بهشت برسید  و اندکی بعد هم می‌توانید صدای رودخانه را بشنوید و در کنار سی و سه پل زیبا چای بنوشید؛ پس از گذراندن یک روز پر نشاط و پرسه زدن در کوچه باغ‌های اصفهان خسته شده‌اید؟ رستوران و کافی شاپ هتل عباسی در انتظارتان هستند؛ هتلی که رونق  و صفای حیاط بزرگش یادآور شکوه دوران طلایی صفویه است.

 

3. اقامتگاه روزهای طلایی کرمان : روزهای طلایی در شهرآفتاب

یکی از تجربه‌های نابی که در سفر می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم؛ لذت خوردن غذاهای محلی است؛ حالا تصور کنید این غذای خوش طعم را در فضایی با حال و هوای سنتی نوش جان کنید؛ انتظاراتتان از یک سفر تاریخی هنوز برآورده نشده است؟ و دوست دارید تا می‌توانید از مکان‌های دیدنی بازدید کنید؟ اگر مقصد سفرتان کرمان زیبا است؛ پیشنهاد می‌کنیم برای اقامت به سراغ اقامتگاه روزهای طلایی کرمان بروید؛ این اقامتگاه و هتل سنتی، با فضا و معماری بی نظیرش شما را به دل تاریخ می‌برد؛  و بعد از یک پذیرایی جانانه با غذاهای سنتی که عطرو بوی خانه را دارند؛ در اتاق‌هایی گرم و راحت از شما پذیرایی می‌کند؛ البته اگر با شنیدن نام اقامتگاه سنتی تصور کرده‌اید که ممکن است با امکانات رفاهی کمی مواجه بشوید؛ باید به شما بگوییم که امکانات این هتل به اندازه‌ای استاندارد است که در برخی از ایام سال فقط و فقط از مسافران و بازدید کنندگان خارجی پذیرایی می‌کند؛ البته موقعیت خوب بنا و دسترسی راحت به سایر بناهای تاریخی کرمان مثل بازار سنتی  و گنبد جلیلیه هم دلیل دیگری برای استقبال از این هتل است. در نهایت اگر دوست دارید یک سفر تاریخی فراموش نشدنی را در قلب کرمان تجربه کنید؛ بهتر است برای اقامت در اقامتگاه روزهای طلایی کرمان برنامه‌ریزی کنید.

 

4. مهمان‌سرای بوم‌گردی میمند، نگاهی به تاریخ از میان سنگ‌ها و صخره‌ها

همه ما گاهی خسته از مدرن شدن و سرعت دنیای امروز، به سفر پناه می‌بریم؛ اما باز هم اسیر هتل‌های امروزی و قیل و قال شهرها می‌شویم؛ اگر دوست دارید چند روزی به معنای واقعی کلمه استراحت کنید و کمی از روزمرگی فاصله بگیرید و البته با سفر به یک شهر تاریخی خستگی را حسابی از تنتان به در می‌کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم به کرمان بروید و از آن‌جا راهی شهربابک شوید و مهمان مهمان‌سرای بوم‌گردی میمند شهربابک شوید؛ از ویژگی‌های اصلی این مهمان‌سرا دست‌ساز و طبیعی بودنش است؛ اتاق‌های این مهمان‌سرا همگی دستکندهایی در دل کوه هستند که با فرش و گلیم و پشتی‌های سنتی تزیین شده‌اند؛ اگر دلتان برای حال و هوای روستا تنگ شده؛ اگر روحتان کمی صفای زندگی گذشتگان را می‌خواهد، می‌توانید با اقامت در این مهمان‌سرای سنتی به همه نیازهای روحتان برای تازه شدن پاسخی شیرین بدهید.

 

کلام آخر : به تاریخ سلامی دوباره خواهیم کرد!

سفرهای تاریخی عمری به قدمت عمر بشر دارند؛ همه ما از کنکاش در گذشته لذت می‌بریم؛ پس اگر مسافر یک سفر تاریخی هستید، فرصت اقامت در هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های تاریخی را از خودتان دریغ نکنید. اقامت در خانه‌ها و هتل‌های تاریخی و سنتی به ما این امکان را می‌دهید تا این لذت را دو چندان کنیم و از میان سنگ‌ها و کاشی‌های به جا مانده از گذشته به تاریخ سلام کنیم.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا منتظر بمانید ...